UWAGA!

Kolędowanie na górze

Elbląg, Kolędowanie na górze
fot. Szkoła muzyczna w Elblągu - Młodzieżowa Orkiestra Rozrywkowa (dyryguje Marek Rogalski)

W środę 28 stycznia w kościele pw. św. Pawła przy ul. Obrońców Pokoju odbędzie się kolejne spotkanie w ramach cyklu muzyka na górze. Tym razem grane i śpiewane będą kolędy.

Powoli kończy się czas kolędowania (w Polsce zwyczajowo śpiewamy kolędy do 2 lutego, do święta Ofiarowania Pańskiego). Właśnie dlatego franciszkanie z parafii św. Pawła zdecydowali, że podczas najbliższego spotkania w ramach cyklu Muzyka na górze grane i śpiewane będą kolędy.
     - W naszym kościele wystąpi Młodzieżowa Orkiestra Rozrywkowa ze szkoły muzycznej wraz z chórem z parafii św. Rafała Kalinowskiego – zapowiada o. Mateusz Stachowski. - Tradycyjne, doskonale nam znane kolędy, otrzymały nowe, bardzo ciekawe aranżacje za sprawą Pauliny Sadło oraz Marka Rogalskiego, którego w naszej parafii dobrze znamy, choćby z występów z zespołem Taukers. Marek także przez pewien czas grał na organach w kościele „na górce”.
     Środowy koncert kolęd rozpocznie się o godz. 19. Wstęp wolny.
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Koncert był świetny. Mamy bardzo zdolnych młodych muzyków, koniecznie trzeba w nich inwestować. "Muzyka na górze" to wspaniała propozycja kulturalna w naszym mieście! Czekam na następne spotkania u franciszkanów.
Reklama