UWAGA!

Komitet Miłośników „Trójki”

Elbląg, Komitet Miłośników „Trójki”

Ze względu na spadek wpływów z abonamentu i reklam radiowa „Trójka” utrzymać się musi za połowę tego, co miała w zeszłym roku. W ramach walki z kryzysem utworzony został Komitet Miłośników „Trójki”, jednym z zadań komitetu jest trwająca od 31 lipca do 10 grudnia tego roku zbiórka publiczna.

Program Trzeci Polskiego Radia zawsze starał się być miejscem wysokiej kultury. Zajmują się nim specjaliści od muzyki, filmu i literatury - dziennikarze, którzy strzegą poziomu stacji.
       - Inicjatorami wsparcia dla naszej stacji są jej słuchacze, którzy podczas jednego z programów Kuby Strzyczkowskiego zadeklarowali swoją pomoc - twierdzi Magda Jethon, dyrektor Programu 3. - Wśród założycieli Komitetu znajdziemy Krystynę Czubównę, Krzysztofa Daukszewicza, Michała Ogórka i Zbigniewa Zamachowskiego. Radio publiczne winno być wspierane przede wszystkim przez państwo, ale jak wiadomo, nie zawsze jest tak, jak być powinno. Stacja wysokiej, a zarazem niszowej kultury musi coraz częściej sięgać po komercyjna papkę, aby istnieć. Naprzeciw wyszedł Komitet, który pod koniec lipca uzyskał zgodę od MSWiA na zbiórkę publiczną.
       Akcja ma na celu pozyskać fundusze wyłącznie na audycje promujące młodych twórców, wydarzenia kulturalne „nieznane szerszej publice” oraz koncerty młodych artystów. Nie mogą natomiast być przeznaczone na wydatki bieżące, np. honoraria dziennikarskie. Datki od słuchaczy finansować będą programy oznaczone Trójkowym Znakiem Jakości.
       Pierwsze pieniądze z konta Komitetu Miłośników Trójki stacja wypłaci 10 września. Od tego czasu dziennikarze szukać będą młodych i zdolnych, których nagrodzą Trójkowym Znakiem Jakości.
       Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie http://www.przyjacieletrojki.org.pl/
      
      
Paweł Łobanowski
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • POPIERAM!!! to jedyne radio, którego słucham! Dal muzyki, dla audycji, dla osobowości!!! POPIERAM!!! [wpłacam 33,33 zł; -)]
 • Ta dzisiejsza trójka to strzępek tego co było parę lat temu. To tak jak dzisiaj z niektórymi uczelniami wyższymi które wypuszczają ze swoich szeregów ćwierć inteligentów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Prokurator(2009-08-12)
 • Yacy, wpłać jeszcze na Radio ojca Rydzyka.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Cebiarz(2009-08-12)
 • Cebiarz, a co ma piernik do wiatraka [rydzyka] ?
 • A to ze jest kapitalizm i niestety takie zbiorki nic nie pomoga. .. Ludzie olali panstwowe media czytaj telewizje polska i radio nie placac abonamentu. Radio musi sie sprywatyzowac predzej czy pozniej i umiec utrzymac sie z wlasnych pieniedzy z reklam czy innych form pozyskiwania pieniedzy. Ludzie wywalczyli sobie wolnosc i wybieraja to co chca. .. a wybieraja bezplatna, prywatna telewizje lub taka z dekoderami z calym pakietem 50 czy 100 stacji tyle na temat. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Kingdom(2009-08-12)
 • "Ludzie wywalczyli wolność i wybierają co chcą. .. " Taa wybierają. .. disco polo, Dody, Filee, Piaski czy inne Natasze. Ale inni mogą wybrać Kulturę, Muzykę i Osobowości i dodatkowo za to zapłacić. Nikt nikogo nie zmusza! Trójka może już nie jest tym radiem jakim było w latach 80-tych czy na początku 90-tych. Liczni twierdzą, że najlepsza była w latach 76-81.. .Ale sporo osób tych czasów nie pamięta. W tej chwili, bez porównań do lat ubiegłych PR3 jest stacją prezentującą muzykę, która wymaga nieco skupienia, zwolnienia i przysłuchania sie jej. .. Ale kto tego nie chce słucha durnowatych eremefek, bZdetek czy esek, w których prezenterzy smieją sie sami ze swoich dowcipów i mają prawie za debila. .. To ja dziekuję za takie radio. Inna sprawa, że TVP2 w ten weekend bardzo zbliżyła sie do tego pozimu, płacąc Dodzie z pieniędzy abonamentowych, za kiepski, żenujący występ! Daltego chciałbym móc wybrać na co pójdą pieniądze z mojego abonamentu. .. pees: a może ktoś kto nie słucha Trójki na codzień, skusi sie na godzinkę dwie i napisze czy to bardzo boli jak sie jej słucha; -) A może się spodoba. .. Polecam po 16,ew. jeśli ktoś chce posłuchac słowa nie muzyki to po 21.. .
 • Słusznie ktoś zauważył że w dobie kapitalizmu trzeba się umieć utrzymać. I pani Jethon zamiast pozyskać dodatkowe dochody z reklam proszków do prania i podpasek ze skrzydełkami postanowiła jakimś sposobem pozskać pieniądze od słuchaczy bez pośrednictwa reklamodawców czy urzędasów. Ja wolę płacić regularnie na stację którą słucham niż płacić abonament na telewizję, (w której nie oglądam TVP) opłacając przy okazji rzeszę urządników. Proponuję wszystkim słuchaczom mającym podobne dylematy jak ja zamiast płacić abonament przekazać równowartość tych pieniędzy na "Trójkę".
Reklama