UWAGA!

Koncert i premiera płyty zespołu Religion

 Elbląg, Koncert i premiera płyty zespołu Religion
Fot. nadesłana

Zespół Religion działający w Elblągu, zaprasza na muzyczno-modlitewne wydarzenie, które obędzie się w sobotę (9 kwietnia) o godz. 18.00, w parafii św. Mikołaja w Elblągu. Podczas koncertu odbędzie się też akcja charytatywna oraz premiera płyty zespołu. Wstęp wolny.

Zespół Religion to autorski projekt elbląskich muzyków, grających muzykę "uwielbieniową". Podczas sobotniego koncertu przygotowane zostały akustyczne aranżacje utworów zespołu na takie instrumenty jak: pianino, wiolonczela, skrzypce, altówka i gitara. Wieczór zapowiada się bardzo urozmaicony. O godz. 18.00 rozpocznie się msza św., na której grać będą muzycy, a po mszy, zespół zaprezentuje część swoich piosenek. Odbędą się też świadectwa wiary i nawrócenia oraz czytania biblijne, a na samym końcu adoracja.

Wstęp na koncert jest bezpłatny. Muzycy poszli krok dalej i wspólnie z Caritas Diecezji Elbląskiej przyłączają się do akcji charytatywnej, niosącej pomoc poszkodowanym dzieciom w wyniku wojny na Ukrainie oraz samotnym Matkom z Elbląga. Osoby, które chcą wspomóc akcję mogą przynieść ze sobą artykuły chemiczne dla dzieci takiej jak: pieluchy, mleko w proszku, mokre chusteczki, ciepłe koce, mydła, szampony. Akcja przedłużona będzie o jeden dzień. Zakończy się w niedzielę palmową. Po każdej mszy świętej, będzie można złożyć swoje dary wolontariuszom z Caritas.

Podczas koncertu rozdawana będzie płyta zespołu Religion. Jest to efekt, dwu-letniej pracy, w której wzięło udział ponad trzydziestu muzyków. Zespołowi udało się wytłoczyć pięć tysięcy egzemplarzy, a to wszystko dzięki pomocy księży z Elbląga. Płytę będzie można otrzymać bezpłatnie, jednak jak podkreślają muzycy, cały proces produkcji płyty jest kosztowny i czasochłonny. Jest to droga głoszenia ewangelii i dlatego jeżeli ktoś będzie chciał pomóc w tym działaniu może wrzucić coś do "puszki", "co łaska". Zebrane fundusze będą przeznaczone na tłoczenie kolejnych płyt. Płyta zawiera szesnaście autorskich utworów. Część z nich dostępna jest już w Internecie.

Zapraszamy do przesłuchania jednego z utworów zespołu Religion.

Łukasz Gesek, zespół Religion

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama