UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Konserwacja osiemnastowiecznych druków

 
Elbląg, Konserwacja osiemnastowiecznych druków
fot. nadesłane

Od początku maja tego roku w Bibliotece Elbląskiej trwają prace nad realizacją projektu pn. „Konserwacja zachowawcza zbioru starych druków z XVIII wieku”, w ramach którego zabiegom konserwatorskim poddanych będzie ponad tysiąc woluminów.

Projekt jest kontynuacją działań podjętych przez bibliotekę w 2010 roku, mających na celu oczyszczenie kolekcji starych druków i przeniesienie jej do nowych pomieszczeń magazynowych. Przed konserwacją każdy wolumin opisany zostaje w bazie danych biblioteki, która gromadzi informacje o stanie zachowania, technice wykonania, a także proweniencji poszczególnych książek. Zabiegi konserwatorskie obejmują oczyszczanie opraw, krawędzi bloku oraz wyklejek i kart tytułowych. Ponadto w woluminach wymagających niewielkiej ingerencji konserwatorskiej wykonane zostają drobne naprawy. Wszystkie książki otrzymują opakowania ochronne wykonane z bezkwasowej tektury.
       W realizację projektu zaangażowani są zarówno dyplomowani konserwatorzy, jak i studenci o specjalności konserwacja zabytkowego papieru i skóry. Prace introligatorskie wykonywać będą specjalnie przeszkoleni pracownicy biblioteki. Projekt zakończy się w listopadzie 2012 roku.
       Projekt współfinansowany jest przez MKiDN.
       Całkowity koszt projektu wynosi 74 tys. zł.
      
Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama