UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Międzypokoleniowa wystawa poplenerowa

 
Elbląg, Międzypokoleniowa wystawa poplenerowa
fot. nadesłana

W piątek (27 października) w holu głównym Szkoły Podstawowej nr 11 odbył się wernisaż prac plastycznych seniorów i uczniów. Wieloletnia współpraca słuchaczy Uniwersytetu III Wieku i uczniów Szkoły Podstawowej nr 11 (gimnazjalistów z „czwórki”) na wielu szczeblach edukacji przyczyniła się do szerokiej działalności twórczej.

W czerwcu odbył się w Suchaczu - w wiosce kaperskiej - międzypokoleniowy plener malarski w ramach projektu "Stworzenie wspólnej przestrzeni do integracji międzypokoleniowej". Uczestnikami tego przedsięwzięcia były osoby starsze - słuchacze Uniwersytetu III Wieku i Osób Niepełnosprawnych w Elblągu oraz uczniowie Gimnazjum nr 4 w Elblągu.
       Założeniem projektu było zaszczepienie pasji twórczych i zainteresowań w dziedzinie kultury, zastosowanie w praktyce poznanych na warsztatach technik malarskich, rozbudzanie wyobraźni, poznanie wzajemnych potrzeb i oczekiwań, przełamanie stereotypów wzajemnego postrzegania się, ale przede wszystkim stworzenie wspólnej przestrzeni do budowania relacji międzypokoleniowej.
       Oprócz codziennych zajęć malarskich pod bacznym okiem i przy profesjonalnym instruktażu malarki elbląskiej Katarzyny Smeji - Skulimowskiej, uczestnicy pleneru wspólnie zwiedzali okolice oraz milo spędzali czas przy ognisku.
       Uczestnikami warsztatów malarskich w Suchaczu byli: Janina Socha, Władyslaw Wigurski, Teresa Szczurek, Dorota Świderska, Irena Stratmann, Ewa Anaszko, Zbigniew Szydłowski, Małgorzata Hull, Iwona Orężak, Jakub Grabowski, Alicja Kwestarz, Wiktoria Lasek, Michalina Majewska, Oliwia Szymańska, Angelika Więcławek, Wiktoria Sokołowska. Opiekunami młodzieży były: Maria Klimuk i Alicja Stando.
       Organizatorem pleneru i jednocześnie koordynatorem projekt był Uniwersytet III Wieku i Osób Niepełnosprawnych w Elblągu.
      
Alicja Stando, nauczyciel plastyki w SP nr 11
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama