UWAGA!

Młode Diamenty z MDK najlepsze na międzynarodowym festiwalu!

 Elbląg, Młode Diamenty z MDK najlepsze na międzynarodowym festiwalu!
Fot. 44. Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca w Koninie

9 czerwca zakończył się 44. Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca w Koninie, w którym wzięli udział wykonawcy z Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu, osiągając bezprecedensowy sukces. O jego skali świadczy fakt, że w tegorocznym festiwalu uczestniczyło około 2,5 tysiąca wykonawców z ośmiu krajów, natomiast w samym finałowym konkursie wokalnym jury wysłuchało aż 109 prezentacji.

Do rywalizacji o wejście do festiwalowego finału wokalnego przystąpiły dwa zespoły z MDK w Elblągu w kategorii do lat 12 (grupa 2. oraz 3.) oraz trzy wokalistki: Emilia Trochowska (kategoria "Soliści do lat 8"), Dominika Marcula ("Soliści 12-13 lat") i Julia Burzyńska ("Soliści 13-16 lat").

Do finału zakwalifikował się jeden zespół z MDK, Młode Diamenty, jak również Dominika Marcula i Emilia Trochowska. Okazało się, że wszyscy nasi finałowi wykonawcy zostali uhonorowani najwyższymi laurami. Młode Diamenty wywalczyły Złoty Aplauz w kategorii "Zespoły wokalne do lat 12", natomiast Emila Trochowska została nagrodzona Aplauzem Uśmiechu w kategorii "Mali debiutanci do lat 12". Za przygotowanie wokalne zespołu i wokalistek odpowiadają Eliza Kaczmarczyk oraz Julia Kaczmarczyk. Układy choreograficzne opracowała Aga Brenzak-Guz oraz Luis Eduardo Granado. Wyjazd zespołów z MDK w Elblągu otrzymał wsparcie finansowe od prezydenta Elbląga Michała Missana.

 

Fot. 44. Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca w Koninie

 

Wszystkie nagrody i wyróżnienia, którymi zostały uhonorowane zespoły i wokaliści z Elbląga:

 

Złoty Aplauz w kategorii "Zespoły wokalne do lat 12" - Młode Diamenty / MDK w Elblągu (skład: Monika Kanikuła, Łucja Kaczmarczyk, Dominika Marcula, Mateusz Niewiński, Emilka Nowak, Iga Nowokrzewsska, Mia Piaskowska, Lena Witkowska)

Piosenka: "Cztery pory roku"

Instruktorki: Eliza Kaczmarczyk, Julia Kaczmarczyk

Autorzy tekstu: Agnieszka Grygoruk, Piotr Nazaruk

Autorzy muzyki: Agnieszka Grygoruk, Piotr Nazaruk

 

Srebrny Aplauz w kategorii "Zespoły wokalne do lat 12" - Szalone Małolatki / Studio Szalone Małolaty z Elbląga

Piosenka: "Strasznie być królem chcę"

Instruktorki: Katarzyna Panicz, Maja Panicz

Autor tekstu: Tim Rice

Autor muzyki: Elton John

 

Aplauz Uśmiechu w kategorii wiekowej "Soliści do lat 8" - Emilia Trochowska / MDK w Elblągu

Piosenka: "Pełny luz kochana mamo"

Instruktor: Eliza Kaczmarczyk

Autor tekstu: Anna Bernat

Autor muzyki: Krystyna Kwiatkowska

Zaproszenie na Euro Pop Contest do Berlina dla Jagody Karaś (kategoria "Soliści 12-13 lat") - Studio Szalone Małolaty z Elbląga

 

Młode wokalistki i młodzi wokaliści z naszego miasta udowodnili, nie po raz pierwszy, że w piosence dziecięcej nie mają sobie równych w Polsce.

Marcin Mongiallo, MDK w Elblągu

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Gratulacje !!!, zdolna młodzież.
 • BRAWO!!! Zdolne dzieciaki!
 • Szalone malolaty - również z Elbląga, stojące obok Diamentów na scenie ponieważ zdobyły 2 miejsce nigdy nie dostały dofinansowania, jak widać nawet na słowo pochwały nie zasługują. Brawo, świetne dziennikarstwo. Podział dzieci na "miejskie" I "prywatne", nie ważne że reprezentują Elbląg. Żenujące
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  7
  5
  Ja bym to lepiej zrobił(2024-06-12)
 • @Ja bym to lepiej zrobił - Szalone Małolaty zostały wymienione w tekście artykułu. Wymienione zostały (tłustym drukiem) nagrody / wyróżnienia, które otrzymały. Kwestia dofinansowania nie jest zależna ani od twórcy artykułu, ani od redakcji. Warto zauważyć, że to Diamenty w tym roku zostały uhonorowane pierwszym miejscem. Autor artykułu chętnie przeprowadzi wywiad z zespołem Szalone Małolaty, koncentrując się na ich sukcesie.
 • Na facebooku portelu podano błędne informacje dotyczące ilości rywalizujących zespołów wokalnych w kategorii do lat 12. To na pewno nie była to jakaś kosmiczna liczba 2500 tylko zdaje się 8 (zespołów). Nie trzeba robić sensacji tylko pisać zgodnie z faktami, z prawdą.
 • Gratulacje! Coś się zmieniło - Missan dał trochę grosza. Widzisz Antek - tam nadal są sucesy bez ciebie, a podobno wspierasz kulturę.
 • Powielanie napisanych przez MDK bzdur na temat festiwalu pokazuje waszą wiarygodność jako portalu.2500 osób w sumie może i było na festiwalu ale jest to festiwal TANECZNO-wokalny! I trzeba tu zaznaczyć że z zespołami tanecznymi zespół Diamenty nie konkurował, co więcej nie konkurował ze wszystkimi wokalistami na festiwalu tylko z kilkoma zespołami... co za bzdury ! I nie byli najlepsi na festiwalu tylko najlepsi w swojej kategorii. Najlepszy wykonawca zdobywa grand prix! Brawo portel. pl!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Żenada(2024-06-17)
Reklama