UWAGA!

Najpiękniejsze palmy i pisanki

Elbląg, Dziś jury wybrało najpiękniejsze pisanki i palmy wielkanocne
Dziś jury wybrało najpiękniejsze pisanki i palmy wielkanocne

10 palm i 23 pisanki nadesłano na konkurs „Palmy i pisanki wielkanocne” ogłoszony przez centrum kultury Światowid. Dziś (13 marca) jury wybrało te najpiękniejsze. Uroczyste wręczenie nagród laureatom odbędzie się w niedzielę 16 marca o godz. 12 w Galerii Nobilis.

Konkurs adresowany był do wszystkich miłośników sztuk plastycznych. Uczestnicy mieli wykonać palmy albo pisanki wykorzystując różne techniki plastyczne, jednak najbardziej preferowane były te tradycyjne, ludowe z użyciem naturalnych materiałów.
     Początkowo organizatorzy dokonali podziału tylko na dwie kategorie wiekowe, do i powyżej 18 roku życia.
     - Wiele nadesłanych pisanek wykonały dzieci w wieku przedszkolnym, dlatego jury postanowiło stworzyć dodatkową kategorię wiekową – mówi Magda Czarnocka, koordynator projektu.
     Nadesłane prace mogły być wykonywane przez osoby indywidualne, ale także grupowo. Ostatecznie zgłoszono 33 prace - 10 palm i 23 pisanki.
     Jury w składzie: Krystyna Laskowska etnograf z Muzeum Historyczno-Archeologicznego w Elblągu (przewodnicząca), Ewa Bednarska-Siwilewicz artystka i instruktor plastyki w Światowidzie oraz Alicja Majkowska, wieloletni konsultant do spraw sztuki w Warmińsko - Mazurskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli, dokonało wyboru najciekawszych prac.
     Centrum kultury Światowid zaprasza na wystawę przepięknych, kolorowych palm i pisanek, którą można będzie oglądać już od jutra 14 marca przed wejściem głównym do Światowida.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama