UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Nieskończenie zmienne...

 
Elbląg, Jedna z prac Bogdana Kilińskiego
Jedna z prac Bogdana Kilińskiego (fot. Galeria EL)

Serdecznie zapraszamy 24 maja o godz. 18 na pierwszą z cyklu wystaw „Elbląg Plastyczny” organizowanych w Galerii Laboratorium. Pierwszym artystą, prezentującym swoje prace w tej niewielkiej przestrzeni będzie Bogdan Kiliński.

Znakiem rozpoznawczym cyklu „Elbląg Plastyczny” będzie na pewno kameralność spotkań, chęć przybliżenia twórczość lokalnych artystów oraz umożliwienie zakupu ich prac. Galeria EL już od jakiegoś czasu czynnie włącza się w promowanie elbląskiej sztuki poprzez udostępnienie na swojej stronie www platformy informacyjnej pod nazwą Elbląg Plastyczny, gdzie prezentowani są uczestnicy Salonu Elbląskiego.
       Bohaterem pierwszego spotkania będzie Bogdan Kiliński. Urodził się w 1964 r., ukończył Liceum Sztuk Plastycznych w Gdyni ze specjalizacją metaloplastyka. Studiował na Wydziale Edukacji Artystycznej w ASP w Gdańsku. Tytuł licencjata uzyskał w Pracowni Grafiki Warsztatowej prof. Aliny Jackiewicz-Kaczmarek w 2007 r., natomiast dyplom magisterski w Pracowni Grafiki Warsztatowej prof. Zbigniewa Gorlaka w 2009 r. W 2000 r. założył pracownię plastyczną INVENI/RYT specjalizującą się w edukacji artystycznej dzieci, młodzieży i osób starszych, jednocześnie prowadząc indywidualną działalność twórczą. Pracownia i uczestnicy warsztatów plastycznych zdobywają liczne nagrody Grabd Prix i wyróżnienia na konkursach o randze krajowej i międzynarodowej. Uczestnik licznych wystaw zbiorowych, przeglądów i salonów sztuki w kraju i za granicą. Techniki uprawiane to: grafika warsztatowa (akwaforta, akwatinta, linoryt, litografia), malarstwo, rysunek.
      
       Bogdan Kiliński o wystawie „Nieskończenie zmienne...”:
       Motywem przewodnim wystawy jest figura spirali. O symbolicznym znaczeniu motywu spirali nie można wątpić. Używano go już w epoce kamienia, brązu, w sztuce celtyckiej i początkach chrześcijaństwa. Studia z zakresu historii religii i archeologii dowiodły o słuszności interpretacji figury spirali przede wszystkim jako znaku życia i woli życia, jako znaku słońca, władcy biegu czasu. Tomasz z Akwinu upatrywał w spirali symbol kontemplacji jednocześnie podkreślając jej wertykalny i horyzontalny aspekt znaczeniowy. (…)
       Figura spirali nie jest symbolem spełnienia w przeciwieństwie do koła, ale w sposób doskonały oddaje naturę życia współczesnego człowieka, który ma oczekiwania i marzenia, które chce spełniać i realizować. Spirala jest więc symbolem dynamicznego działania i zmian, a poruszanie się po zmiennych liniach spirali jest o wiele bardziej ciekawe i ekscytujące niż zamknięcie swojego życia w kole, w którym popełnia się te same błędy i w podobny sposób rozwiązuje się je, w którym postępuje się tak samo wpadając w obłędne koło rutyny. Spirala jest ciągłym wspinaniem się, dążeniem ku górze z każdym okręgiem wyżej i ciągle wyżej. Podążanie po spirali zmian, które może być również niebezpieczne, jest formą świadomego doskonalenia się, jest nieustannym rozwojem, poznawaniem i przekraczaniem własnych lęków a wymuszony ruch pozwala znaleźć to czego szukamy najbardziej – wolności.
      
       Wszystkie prace, prezentowane na wystawie przeznaczone będą na sprzedaż. Serdecznie zapraszamy do współpracy innych lokalnych twórców oraz do odwiedzania strony Elbląg Plastyczny: www.galeria-el.pl
      
Beata Branicka, Centrum Sztuki Galeria EL
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama