UWAGA!

Niezwykłe „Tańce Świata”

 
Elbląg, Wojciech Mrozek i EOK,
Wojciech Mrozek i EOK, fot. nadesłana

Elbląska Orkiestra Kameralna 10 lipca zaprasza na koncert pn. „Tańce Świata”, który stanowi kompilację najpiękniejszych tanecznych melodii bałkańskich, greckich i żydowskich. Aranżacji utworów wywodzących się z folkloru różnych narodów, dokonał wirtuoz klarnetu – Wojciech Mrozek.

Będąc jednocześnie dyrygentem i solistą, podczas swoich koncertów udowadnia, że klarnet to instrument o niepowtarzalnej barwie i wprowadza słuchaczy w klimat jego czarodziejskich dźwięków.
       Doskonale skomponowane „Tańce Świata” to koncert, który fascynuje swoim brzmieniem, rytmiką, wirtuozerią i porywa od pierwszych taktów. Podczas koncertu będzie można usłyszeć takie utwory jak: Taniec Greka Zorby, Tarras Klezmer, Csárdás, Tango Uno, Skrzypek na dachu – L`Chaim, Taniec węgierski nr 5, Suita bułgarska, Samuel Freilah i wiele innych. Projekt „Tańce Świata” jest z sukcesem wykonywany w Europie i na całym świecie, a jego pełen temperamentu program pozostawia po sobie niezwykłe wrażenia.
      
       Wojciech Mrozek dyrygent, klarnet
       Elbląska Orkiestra Kameralna
      
       Wojciech Mrozek instrumentalista, kompozytor, aranżer i dyrygent, należy do grona najwybitniejszych współczesnych klarnecistów. To muzyk, który nieustannie poszerza zakres swojej twórczej aktywności. Słynie z niekonwencjonalnych pomysłów i wykracza poza schematy dzielące muzykę na popularną i klasyczną. Wojtek Mrozek współpracuje ze wszystkimi orkiestrami filharmonicznymi w Polsce, a także ze znanymi artystami, jak: Krzesimir Dębski, Michał Nesterowicz, Nigel Kennedy, Krzysztof Herdzin, Zbigniew Namysłowski, Andrzej Jagodziński czy Ewa Bem. Artysta bierze udział w międzynarodowych festiwalach muzycznych, programach telewizyjnych oraz nagraniach dla rozgłośni radiowych. Z powodzeniem koncertuje w całej Europie, USA i Chile.
       „…Gra tego artysty wyróżnia się oprócz znakomitej techniki dużą inteligencją muzyczną oraz ciepłym dźwiękiem, spontanicznością i uczuciowością” – Lord Yehudi Menuhin
      
       10 lipca, Sala koncertowa Ratusza Staromiejskiego w Elblągu, godz. 19. Bilety na koncert zostały wyprzedane.
      
       Sponsor Strategiczny, Mecenas Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Siemens Sp. z o.o.
       Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Grupa Energa
       Sponsorzy Wspierający: Meble Wójcik, Grupa Żywiec Browar w Elblągu, Giełda Elbląska S.A., Toyota Knedler Sp. z o.o., EPEC Sp. z o.o.

       Patronem medialnym Elbląskiej Orkiestry Kameralnej jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
Joanna Kownacka, Elbląska Orkiestra Kameralna
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama