UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Nostalgie Zbigniewa Szmurły

 
Elbląg, Nostalgie Zbigniewa Szmurły
(fot. Michał Skroboszewski)

Nowy rok w wykonaniu Galerii EL jest piorunujący. Po ubiegłotygodniowym wernisażu prac Beaty Cedrzyńskiej tym razem w zakrystii podominikańskiego kościoła mogliśmy zobaczyć ostatnie prace Zbigniewa T. Szmurły. Zobacz zdjęcia.

Elbląski artysta Zbigniew T. Szmurło przedstawił w Galerii EL swoje ostatnie prace, ujęte pod wspólnym tytułem „Kapryśne nostalgie”. - Każda z tych prac powstaje jako tymczasowy element zagubienia i poszukiwania właściwego dla siebie samookreślenia. Jest w tych próbach usilne pragnienie poszukiwania tożsamości i otrząśnięcia się z globalnych uzależnień, które stają się ograniczeniami – mówił Zbigniew. T. Szmurło na wernisażu w Galerii EL.
       Wśród kilkudziesięciu prac zgromadzonych w zakrystii podominikańskiego kościoła zwrócił uwagę „krzyż?, drzewo?”. Praca inna od wszystkich, pozornie nie pasująca do koncepcji i zmuszająca do głębszego zastanowienia. A jednocześnie zadająca pytanie: czy w feerii barw zaprezentowanych na pozostałych obrazach chodzi o coś więcej?
       - Malarstwo Zbigniewa T. Szmurły jest bardzo charakterystyczne, bardzo nietypowe w skali naszego środowiska artystycznego. Malarstwo, które operuje tak szeroką paletą barw, że gdybym miał porównać do czegoś, co stanowi inspirację, to najbliższe byłoby malarstwo Armenii – mówił Jarosław Denisiuk, dyrektor Galerii El.
       Ciekawym zabiegiem było samo wejście na wernisaż – szlakiem wyznaczonym przez palące się citylighty, przy niepokojącej muzyce ormiańskiego duduka. Wprowadziło to atmosferę tajemniczości, która nie do końca została rozwiana w zakrystii, gdzie można oglądać prace elbląskiego artysty.
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama