UWAGA!

Od morza jesteśmy

"Od morza jesteśmy" to nazwa Międzynarodowego Konkursu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży Szkolnej Euroregionu Bałtyk organizowanego przez elbląski Młodzieżowy Dom Kultury, Muzeum w Elblągu oraz Stowarzyszenie Gmin RP "Euroregion Bałtyk".

W ciągu kilkunastu lat istnienia konkurs stal się ważnym wydarzeniem nie tylko dla naszego miasta, ale przede wszystkim dla naprawdę wielu młodych adeptów plastyki przygotowujących swoje plastyczne prace na zajęciach wychowania plastycznego, w sekcjach plastycznych ośrodków kultury, jak też rożnych placówek oświatowych i wychowawczych w Polsce, Rosji, Szwecji i na Litwie. Tematyka konkursu jest na tyle wciągająca, że przez cały czas cieszy się on dużym zainteresowaniem. Każdego roku jurorzy mają niemałe kłopoty z wyborem najlepszych prac. Dla autorów, oprócz przewidywanych nagród, największym uznaniem jest zakwalifikowanie ich prac do udziału w pokonkursowej wystawie, która tradycyjnie jest eksponowana w salach elbląskiego muzeum. Tak też było i w tym roku. Na konkurs wpłynęło ponad 1700 prac, a jurorzy na wystawę dopuścili przeszło 170 prac. Morze i morska tematyka pobudza autorów do jakże fantastycznych, czasami bardzo zaskakujących rozwiązań kolorystycznych i fakturalnych. Do ukazywania swoich artystycznych wizji młodzi artyści sięgają po różnorodne techniki.
     Efekty plastycznych poszukiwań młodzieży biorących udział w tegorocznej - 18 edycji konkursu "Od morza jesteśmy" - można aktualnie oglądać w muzeum.
MUR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Osiemnaście lat upływa od chwili, kiedy to WIKTORIA PADUCH, wówczas st. wizytator Kuratorium Oświaty w Elblągu, zainicjowała swój autorski konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży szkolnej Polski Północnej pn.: "OD MORZA JESTEŚMY". Ideą, która zrodziła ten pomysł było nawiązanie przyjaźni dzieci, młodzieży, nauczycieli kochających sztukę, zafascynowanych urodą tego skrawka Ziemi na którym żyjemy, odzwierciedleniem piękna w nieskażonej, autentycznej prawdzie estetycznej tkwiącej w spontanicznej twórczości dziecięcej. Wystawy prac laureatów zapoczątkowano w Muzeum Zamkowym w Malborku. Uczestnicy wernisaży spotykali się tam ze sztuką i historią emanującą z każdego zakątka Zamku i miasta. Pod szyldem Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu, konkurs jest od 1991r. kontynuowany, przysparzając każdego roku wielu laureatów z własnych dziecięcych pracowni plastycznych, prowadzonych przez Jadwigę Dołęgę i Mirosława Czarnego. Konkurs obejmuje coraz szersze kręgi uczestników - od roku 1999 poszerzono jego zasięg na obszar Euroregionu Bałtyk, nadając mu rangę międzynarodową. Z satysfakcją odnotowaliśmy uczestnictwo dzieci i młodzieży z Rosji, Litwy, Łotwy i Szwecji. Uczestnicy - przyjaciele i sympatycy konkursu w ciągu 18 lat nadesłali ponad 27.700 prac. Piękne - profesjonalne wystawy prac laureatów organizowane od kilku lat w Muzeum Elbląskim są uhonorowaniem autorów i ich nauczycieli, prezentacją talentów, piękna natury, przestrzeni i wieczności morza. Współorganizatorom, sponsorom umożliwiającym kontynuację naszej idei dziękujemy z głębi serca i z wielkim szacunkiem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  Victory(2002-05-20)
 • Nadejszła wiekopomna chwila...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Kargul i Pawlak(2002-05-20)
Reklama