UWAGA!

Orkiestra na filmowo

 Elbląg, Orkiestra na filmowo

Elbląska Orkiestra Kameralna po raz kolejny zaprosiła do Elbląga utytułowanych muzyków. Tym razem serca publiczności zamierzają podbić muzyką filmową. Love story, Ojciec chrzestny, Mission impossible, Underground czy Noce i dnie, a nawet Stawka większa niż życie... To tylko niektóre z popularnych muzycznych hitów światowego i polskiego kina, które będzie można usłyszeć w mistrzowskim wykonaniu Krzysztofa Jakowicza i Septetu Kameleon. 1 października (piątek) zapowiada się prawdziwa uczta dla miłośników muzyki filmowej.

Krzysztof Jakowicz, to wybitny polski skrzypek i pedagog, laureat wielu międzynarodowych konkursów skrzypcowych, uczestnik wielu festiwali o światowej renomie, takich jak: Warszawska Jesień, Festiwal Dwóch Światów w Spoleto, Berliner Festspiele, Festival de Paris czy festiwali w Edynburgu, Wiedniu, Londynie i Bregenz. Występował z recitalami w Europie, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii, Japonii i Izraelu, oraz jako solista i z takimi orkiestrami jak: English Chamber Orchestra, Filharmonia Izraelska, Wiener Symphoniker, BBC Scottish Symphony Orchestra, Sinfonia Varsovia, Orkiestra Filharmonii Narodowej czy Wielka Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia. Jest profesorem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie i Uniwersytetu w Osace w Japonii. W 2005 roku był nominowany do nagrody Fryderyka w kategorii muzyka kameralna, za program "Tango moja miłość", prezentowany wspólnie z zespołem Tangata Quintet.
       W nowym programie pod tytułem "Miłośnie i filmowo" Krzysztofowi Jakowiczowi towarzyszyć będzie Septet Kameleon. To młodzi muzycy, którzy specjalizują się w muzyce filmowej i teatralnej. Nagrali muzykę między innymi do filmów: „Lejdis”, „Dziupla Cezara”, „Tango z aniołem” czy „Kameleon”.
       W programie, który zaprezentowany zostanie w Elblągu artyści zaprezentują w swoim mistrzowski wykonaniu prawdziwe przeboje muzyki filmowej. Będą zatem romantyczne hity, takie jak Love story, Kobieta i mężczyzna, Ojciec chrzestny, Casablanca, czy polskie Noce i dnie. W suicie bohaterskiej usłyszymy fragmenty z Pana Wołodyjowskiego, Janosika, Czarnych chmur, a nawet Czterech pancernych. Suita sensacyjna rozbrzmiewać będzie znajomymi melodiami z Różowej Pantery, Jamesa Bonda, Mission impossible, a nawet Stawki większej niż życie.
       Słynne utwory Nino Roty, Michela Legranda, Gorana Bregovica, Astora Piazzoli, Władysława Szpilmana, Włodzimierza Korcza, Henryka Warsa czy Wojciecha Kilara usłyszymy w nowej aranżacji Hadriana Filipa Tabęckiego. Krzysztofowi Jakowiczowi i Septetowi Kameleon towarzyszyć będzie Elbląska Orkiestra Kameralna.
       Koncert odbędzie się 1 października o godzinie 20 w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu. Bilety na ten wyjątkowy koncert, w cenie 20 i 30 zł, można nabywać w kasie teatru.
      
Leszek Sarnowski
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama