UWAGA!

"Pajęczyna". Teatralne spotkania w Szymonowie

 
Elbląg, "Pajęczyna". Teatralne spotkania w Szymonowie
fot. nadesłana

Jakim narzędziem jest motywacja? W jaki sposób z niego korzystać? Jak wpływać stymulująco na siebie i innych? Na te i wiele innych pytań poznali odpowiedź uczestnicy projektu "Pajęczyna", którzy wzięli udział w warsztatach motywacyjnych w Szymonowie.

W projekcie biorą udział trzy grupy młodzieży: z Ornety, Oleśna i Elbląga. Pod okiem profesjonalistów rozwijają i doskonalą swoje umiejętności w zakresie różnych form ekspresji scenicznej. Tworzą spektakle, które realizują w "nieteatralnych" przestrzeniach, a następnie sami zamienią się w teatralnych instruktorów...
       Grupa elbląska jest już po warsztatach z teatru tańca z Anną Haracz. Udało im się wspólnie stworzyć spektakl "Wszystko to, co kocham". Pozostałe zespoły czekają niecierpliwie na rozpoczęcie swoich zajęć.
       W międzyczasie wszyscy spotkali się podczas dwudniowych warsztatów "Automotywacja i motywacja w grupie" w Szymonowie, które odbyły się 29 i 30 czerwca.
       Celem zajęć było podniesienie kompetencji społecznych młodych ludzi, którzy w kolejnym etapie projektu, z uczniów, zamienią się w instruktorów i będą zdobytą wiedzę przekazywać koleżankom i kolegom.
       Uczestnicy warsztatów starali się zaobserwować jakie czynniki ich motywują, a jakie demotywują. W oparciu o różnorodne ćwiczenia, analizowali zagadnienia efektywnej komunikacji i współpracy. Badali również co wpływa na poziom zaangażowania oraz starali się takie zaangażowanie budować.
       - Podczas pobytu w Szymonowie, odkrywaliśmy nie tylko prawidła, jakimi rządzą się narzędzia motywacyjne oraz relacje międzyludzkie, ale również uroki samego miejsca. Zaczarowały nas zakątki Szymonowa, jego piękne okolice i miejsce, w którym będziemy prowadzić warsztaty teatralne - Dom Dziecka. Przez dwa dni w nim mieszkaliśmy i naprawdę czuliśmy się domowo. Jesteśmy wdzięczni za pomoc i gościnę - mówi Edyta Machul, instruktorka teatralna CSE "Światowid".
       Więcej informacji o projekcie "Pajęczyna" można znaleźć na stronie.
      
      
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
Paulina Łuczak, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama