UWAGA!

Po raz pierwszy przed czytelnikami

 Elbląg, Magdalena Panek (z mikrofonem w dłoni) - 17-letnia poetka
Magdalena Panek (z mikrofonem w dłoni) - 17-letnia poetka (fot. Michał Skroboszewski)

 Ma dopiero 17 lat, a już wydała tomik poetycki. Jest również dowodem na to, że można twardo stać na ziemi, a jednocześnie bujać w obłokach. Dziś (2 kwietnia) Sala Audiowizualna Biblioteki Elbląskiej zamieniła się w przedsionek nieba. Wszystko za sprawą spotkania poetyckiego z Magdaleną Panek.

Magdalena Panek jest 17-letnia poetką, która uczy się w Zespole Szkół Ekonomicznych na profilu technik ekonomista do spraw rachunkowych. Uwielbia Wisławę Szymborską i… piłkę nożną (przeczytaj wywiad z autorką). Jej pierwszy tomik poetycki pt. „Przedsionek nieba” ukazał się w marcu. Wiersze Magdaleny były również publikowane w dwóch antologiach: „Kawiarenka poetycka 2” oraz „Kawiarenka poetycka 3”.
       Spotkanie poprowadziła Aleksandra Rymkiewicz. Uczestnicy mogli dowiedzieć się wielu zaskakujących informacji o młodej poetce. Sami równie chętnie zadawali pytania. Autorka wraz z prowadzącą recytowały wierszy z debiutanckiego tomiku, m.in. „Marionetka”, „List, „Niebo” czy „Muzyczne uczucie”.
       - Przed spotkaniem przeczytałem kilka wierszy tej pani. Wzbudziły we mnie wiele emocji – mówi p. Adam, uczestnik. - Podczas czytania zrodziła się we mnie chęć poznania poetki. Rzadko się zdarza, aby 17-letnia osoba miała na swoim koncie dwie publikacje w antologiach i własny tomik. To fascynujące!
       - Stres był ogromny. To moje pierwsze spotkanie z czytelnikami – opowiada Magdalena Panek - Mieliśmy małe problemy techniczne i to dodatkowo wyprowadziło mnie z równowagi. Poza tym nie jestem przyzwyczajona do publicznych wystąpień. Jednak dziękuję wszystkim za przybycie! Było mi bardzo miło. Na razie nie planuję kolejny tego typu spotkań. Tworzę powieść i wolę swój wolny czas poświęcić na pisanie niż promowanie mojej osoby. Tak jak pisałam w jednym z moich wierszy: „Pragnę tworzyć własny szlak, płynąc między słońca wschodami” – dodaje poetka.

      
Anna Kaniewska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama