UWAGA!

Rozbójnicy na ulicy

 
Elbląg, Rozbójnicy na ulicy
fot. arch. organizatora

Najbliższy weekend będzie pełen rodzinnych atrakcji. W sobotę o godzinie 12.00 na placu przed Ratuszem Staromiejskim zagości „Wygadana Sztuka”, a w niedzielę o 16.00 na dziedzińcu Biblioteki Elbląskiej wystartuje zbójnicka akcja teatralna.

- W tym roku po raz piąty „Rozbójnicy na ulicy” rządzą artystycznie i teatralnie na elbląskiej starówce. Zapraszają całe rodziny na spektakle, warsztaty, animacje i do wspólnej zabawy. Aby do nich dołączyć wystarczy przyjść i skorzystać z tego, co proponują. „Do tej pory w ramach pięciu edycji zagraliśmy łącznie 18 spektakli kończących się akcjami artystycznymi, a przed nami jeszcze dwie tegoroczne akcje.” - tłumaczą organizatorki.

 

W tym roku zbójnickie działania zostały rozszerzone o dodatkowy dzień, czyli warsztaty artystyczne pn. „Wygadana sztuka” prowadzone w wybrane soboty na placu prze Ratuszem Staromiejskim od godziny 12.00. W najbliższą tj. 17 lipca organizatorki zapraszają do wspólnego tworzenia „Nieprzydasiów”, czyli niezwykłych dzieł sztuki pod czujnym okiem zaproszonego artysty - Bogdana Kilińskiego. Udział w zajęciach jest nieodpłatny, a biletem wstępu jest uśmiech. Niedziela zaś należy do zbójnickiej bandy i zaproszonego przez nią Teatru Czwarte Miasto. Punktualnie o godzinie 16.00 na dziedzińcu Biblioteki Elbląskiej rozpocznie się rodzinny spektakl „Pchła Szachrajka”. A tuż po nim powstanie plenerowa strefa swobodnej zabawy, zaś chętni będą mogli wykreować własne, niezwykłe robale w akcji w ramach otwartych warsztatów rodzinnych.

„Cudownie móc obserwować jak nasi widzowie dorastają - niektórzy są z nami od samego początku, czyli od 2016 roku. Cieszy też obecność nowych osób, a przede wszystkim klimat, jaki za każdym razem tworzą zarówno rodzice, jak i dzieci. Artyści, których gościmy, często podkreślają, że mamy genialną widownię, dla której gra się po prostu świetnie.” - podkreślają organizatorki.

Gdzie można spotkać rozbójnicką bandę?
      
       Akcja III
       Wygadana Sztuka
       17 lipca, godz. 12.00-14.00 / plac przed Ratuszem Staromiejskim
       warsztaty artystyczne „Nieprzydasie, czyli niezwykłe dzieła sztuki”

Rozbójnicy na ulicy
       18 lipca, godz. 16.00-18.00 / dziedziniec Biblioteki Elbląskiej
       spektakl „Pchła Szachrajka” i niezwykłe robale w akcji


       Akcja IV
       Wygadana Sztuka
       31 lipca, godz. 12.00-14.00 / plac przed Ratuszem Staromiejskim
       warsztaty artystyczne „Na mojej planecie”

Rozbójnicy na ulicy
       1 sierpnia, godz. 16.00-18.00 / dziedziniec Galerii EL
       spektakl „Księżycowe opowieści” i wiadomość do kosmicznych przyjaciół

 

Wszystko dzieje się w ramach projektu „LAT!O - letnie akcje teatralne” realizowanego przez Spółdzielnię Socjalna IDEA przy współudziale finansowym samorządu miasta Elbląga. Partnerami tegorocznej akcji są Biblioteka Elbląska oraz Centrum Sztuki Galeria EL.

Anna Łebek-Olbrycka
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama