UWAGA!

RW Trio – intrygujące muzyczne spotkanie w Galerii EL

 Elbląg, RW Trio – intrygujące muzyczne spotkanie w Galerii EL

Mieszanka jazzu, klasyki i etno za sprawą niecodziennego instrumentarium stanie się w piątek (26 listopada), zaproszeniem w muzyczną podróż wraz z Romanem Wróblewskim i jego międzynarodową kompanią przyjaciół.

Roman Wróblewski Trio to intrygująca mieszanka muzyki etnicznej, klasycznej oraz improwizacji. Niekonwencjonalny zestaw instrumentów oraz odmienność stylów w jakich na co dzień poruszają się muzycy zespołu, już na wstępie jest obietnicą wyjątkowej podróży w nieznane dotychczas brzmienia.

Zespół zaprezentuje zmienione aranżacje kilku utworów z debiutanckiej płyty "3:47 AM" Romana Wróblewskiego oraz nowe kompozycje stworzone specjalnie z myślą o pierwszej mini trasie koncertowej po Polsce.

 

Dzisiejszy koncert w Galerii EL niespodziewanie zmienił się w wydarzenie charytatywne. Artyści postanowili przeznaczyć wpływy na rzecz Fundacji Ocalenie zajmującej się m.in. pomocą uchodźcom na granicy polsko-białoruskiej.

 

RW TRIO

Roman Wróblewski - piano

Weronika Kulpa - wiolonczela

Luati Gonzales - perkusja

Gościnnie: Gülami Yeşildal - saz, darbuka

 

Galeria EL – Galeria Laboratorium

26 listopada 2021 godz. 19:00

 

Bilety:

25 zł przedsprzedaż | kasa GEL

30 zł przedsprzedaż | online kupbilecik.pl

35 zł sprzedaż w dniu koncertu | kasa GEL

 

Kilka fragmentów recenzji albumu "3:47 AM":
       "Przekazywanie emocji i uczuć za pomocą fortepianu wymaga czegoś więcej niż tylko umiejętności technicznych, wymaga głębi i zrozumienia, a na albumie "3:47 am" zdolność pianisty do tego lśni i jest wszechobecna." - Interia.pl

"Na albumie dominuje delikatność, ulotność i urokliwość (…) To dźwięki dla wszystkich którzy szukają w muzyce piękna i szczerości." - Aleksandra Wójcińska, Między uchem a mózgiem

"The lovely touch of the mesmerizing keys created a really magical soundscape to the performance." - Underrated "If you love the greats like Debussy, Einaudi, and Frahm, you will spot in his music material dashes of impressionistic melodies with clarity, vision, and purpose." - Give it a spin.gr

 

Roman Wróblewski - trójmiejski pianista, kompozytor, od blisko 20 lat zaangażowany w wiele projektów muzycznych o różnorodnej stylistyce. W kwietniu 2021 roku wydał swój debiutancki album z muzyką fortepianową pt: "3:47 AM". Tworzył lub współtworzył 10 albumów studyjnych. Koncertował w Europie, Azji oraz na wielu festiwalach w Polsce m.in. Open'er Festiwal w Gdyni, Przystanek Woodstock (zespół Enchantia), gościnnie występował także w Trójce (z zespołem Radio Bagdad), w studiu im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie. Jest kompozytorem muzyki filmowej do kilku filmów. Z filmem dokumentalnym "Rozkołys" zakwalifikował się do konkursu głównego na Warszawskim Festiwalu Filmowym w 2021 roku.

Centrum Sztuki Galeria EL
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama