UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Seniorzy pokazali, że potrafią się bawić

 
Elbląg, Seniorzy pokazali, że potrafią się bawić
fot. Michał Skroboszewski

Były „Ale Babki”, była „Radość” i „Lilianki”. Seniorzy i seniorki z Warmii i Mazur pokazali, że potrafią się bawić. Dziś (15 kwietnia) w CSE „Światowid” odbył się I Przegląd Twórczości Artystycznej Uniwersytetów Trzeciego Wieku na Warmii i Mazurach. Zobacz zdjęcia.

To elbląski UTWiON był pomysłodawcą zorganizowania imprezy, podczas której zaprezentowały się seniorskie grupy artystyczne z naszego województwa. - Na spotkaniach Uniwersytetu Trzeciego Wieku wyszła propozycja zorganizowania przeglądu dla wszystkich uniwersytetów na Warmii i Mazurach – mówi Iwona Orężak, prezes UTWiON w Elblągu. - Jest wiele różnych grup artystycznych: chórów, zespołów, kabaretów, które nie mają gdzie się pokazać. By dać im taką możliwość, my jako pierwsi postanowiliśmy zorganizować taką imprezę.
       Elbląg reprezentowały panie z kabaretu „Ale babki” oraz zespół piosenki biesiadnej „Radość”: - Zaśpiewamy trzy piosenki: „Kukułeczka”, „Oj mamo, mamo” i „Hej Mazury”. Wcześniej śpiewaliśmy tylko dla przyjemności, a teraz występujemy i to z efektami – mówią panie Ula, Bronisława i Mieczysława. - Nawet srebrną statuetkę zdobyliśmy na festiwalu w Pieniężnie - dodają z dumą i zapewniają, że przed dzisiejszym występem nie mają tremy. - Świetnie się bawimy, śpiew to nasza pasja, jesteśmy jak jedna wielka rodzina.
       Podczas I Przeglądu Twórczości Artystycznej zaprezentowali się słuchacze z siedmiu miast: Elbląga, Olsztyna, Iławy, Morąga, Giżycka, Ostródy i Pasłęka. - Przyjechaliśmy z trzema zespołami: z chórem, z zespołem wokalnym i teatrem – mówi Elżbieta Dziergacz, prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ostródzie i opiekun grupy teatralnej. - Występujemy jako ostatni. Jesteśmy z tego zadowolone, ponieważ będziemy mieć ogląd na to, co przedstawiają inni. Nie stresujemy się, jesteśmy już wypróbowani w bojach, więc damy radę.
       - Jestem kompozytorką, prowadzę chór, który liczy 27 osób – mówi Irena Sitarz z Ostródy. - Zaprezentujemy dziś własne utwory: „Hej Mazury, cud natury” „Ani morze, ani góry”, „W Sajminie ryby śpiewają” i „Lipiec seniorów”. Przywieźliśmy dziś także prezent. To nasze najnowsze dzieło czyli śpiewnik dla seniorów „Złote lata” z naszymi autorskimi utworami. Otrzymają go dziś od nas organizatorzy. To same hity!
       Występy seniorów oceniało jury w składzie: Ewa Skorupska, nauczyciel z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych, Ryszard Skotnicki, muzyk z Młodzieżowego Domu Kultury oraz Marlena Derlukiewicz, autorka podręczników dla szkół podstawowych i konsultant Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli.
      
dk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama