UWAGA!

Śniadanie na trawie

 Elbląg, Śniadanie na trawie
fot. nadeslana

Jest pogoda, jest miejsce, są chęci i jest potrzeba! Centrum Sztuki Galeria EL rozpoczyna cykl 4 wakacyjnych spotkań pod hasłem „Śniadanie na trawie”. Wykorzystując niechcący rozsławiony trawnik na dziedzińcu połączymy muzykę na żywo, Szkicologię – warsztaty graficzne, aktywność ruchową i kulinarną – czyli mix dla ciała i dla ducha. Pierwsze spotkanie w niedzielę 5 lipca od 10:00 do 14:00.  

Idea - niedzielny poranek i południe spędzamy razem słuchając muzyki na żywo (zespoły i DJe), dowiadując się ciekawostek ze świata sztuki i próbując sił na tym polu – Szkicologia czyli warsztaty graficzne (zajęcia poprowadzą lokalni i przyjezdni artyści), rozmawiając, bawiąc się, grając w gry oraz oczywiście zajadając pyszną eko szamkę - kulinaria.
       Sami przygotowujemy sobie śniadania z przyniesionych produktów lub tych, które będą dostępne w GEL (odwiedzą nas osoby z własnymi przetworami).
       W planie jest też trochę aktywności ruchowej, bo dbamy o duszę, ale też o ciało (tu przydadzą się maty do ćwiczeń).

Weźcie sobie kocyki. Na miejscu do dyspozycji będą pufy i leżaki.
       UWAGA - śniadania na trawie, zgodnie z samym tytułem, planowane są wyłącznie na trawie. W przypadku fatalnej pogody nie przenosimy ich do wewnątrz Galerii EL, a najwyżej przenosimy na inny termin. Decyzję podejmować będziemy z samego rana każdej śniadaniowej niedzieli.

Wstęp na wszystkie wydarzenia bezpłatny

 

PROGRAM ŚNIADAŃ NA TRAWIE:

5 lipca godz. 10:00 - 14:00
       MUZYKA – Delay_OK  (elektronika, transe, wariacje. Muzycy totalni: Jacek Prościński, Piotr Chęcki, Szymon Burnos)
       Delay_OK zagra dla nas jako kolejne wydarzenie w ramach "Elbląskiego Święta Muzyki 2020"
       SZKICOLOGIA - za ten element spotkania dzierżąc ołówek, farbkę, wałki (i w wałkach na głowie) odpowiadać będzie mityczna (i prawdziwa jednocześnie) Helen. Temat spotkania - "Czy odbije nam palma?"
       KULINARIA - przyniesione swojaczki, trochę przygotowanych atrakcji przez GEL oraz frykasy i ciekawostki eko kulinarne z ogródka i kuchenki Doris.
       RUCH - zajęcia z jogi poprowadzi Dorota Pawłow

 

19 lipca godz. 10:00 - 14:00
       MUZYKA - mamy w planie żywe granie Dudzin Dolar Very Trio. Analogowo elektryczne transe na energię elektryczną, bzy i gzy oraz kilka kichnięć odpyłkowych.
       DuDoVe Trio zagra dla nas jako kolejne wydarzenie w ramach "Elbląskiego Święta Muzyki 2020"
       SZKICOLOGIA - do świata prostych graficznych fiku-miku, które potem każdy będzie mógł zabrać i sprzedać zostając krezusem, zaprasza Bogdan Kiliński. Zajęcia odbędą się pod hasłem „Parasolki na pogodę i niepogodę”.
       RUCH – do jogi tańca zaprosi Iza z Holistis 
       KULINARIA - przyniesione swojaczki, trochę przygotowanych atrakcji przez GEL oraz frykasy i ciekawostki eko kulinarne na ciepło i na zimno z ogródka i kuchenki Ditte.

 

02 sierpnia godz. 10:00 - 14:00
       MUZYKA - tu za tupanie nóżką odpowiadać będzie DJ S.Move. Dorastał w Chicago. Kiedy dorósł stwierdził, że najlepsza publiczność jest w Elbląg, Poland. Spodziewajcie się skocznych melodii!
       SZKICOLOGIA - tę część poprowadzi Łukasz Zedlewski , którego wystawa grafik będzie miała akurat swój finał w Galerii EL. Będzie węglowo!
       RUCH – różne fitnessowe sztuczki pokaże nam Maszka.
       KULINARIA - przyniesione swojaczki, trochę przygotowanych atrakcji przez GEL oraz frykasy i ciekawostki eko kulinarne na ciepło i na zimno z ogródka i kuchenki Ditte.

 

16 sierpnia godz. 10:00 - 14:00
       MUZYKA - z polichlorku winylu soulowo-funkowo-jazzowe smaki zaproponuje Kolega Kierownik. Za drugą część muzyki na żywo odpowiadać będzie The Foggy Day, który poprowadzi nas przez krainę ambientu.
       SZKICOLOGIA - Temat na dziś: "Potworne potwory i monstrualne monstra-o potworach w kinie".
       Porozmawiamy o genezie i ewolucji wizerunku potwora w kinie od Golem'a do Bloba. Spróbujemy także narysować autorskie monstra. Wszystko odpowiednio pisaczkiem zepnie Janusz Kozak vel GORE77
       RUCH – może tańce?
       KULINARIA - przyniesione swojaczki, trochę przygotowanych atrakcji przez GEL oraz frykasy i ciekawostki eko kulinarne na ciepło i na zimno z ogródka i kuchenki Ditte.
        

Galeria EL
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama