UWAGA!

Sobota z historią

 Elbląg, Sobota z historią
fot. nadesłane

Kilkuset elblążan spędziło sobotnie popołudnie na Festynie Historycznym zorganizowanym na Placu Kazimierza Jagiellończyka.

Pokazy średniowiecznych walk oraz broni przygotowali: Teatr Historyczny „Baszta Maślnakowa” z Malborka (grupa rekonstrukcyjna, która aktywnie uczestniczy w licznych inscenizacjach cieszących się olbrzymią
       popularnością – przede wszystkim w oblężeniu Malborka), Konfraternia Puszkarzy Królewskich z Malborka (stowarzyszenie rekonstrukcyjne skupiające osoby zainteresowane historią militarną XV–XVII w.) oraz Chorągiew Zaciężna Apis z Gniewu.
      
       Elblążanie nie tylko obserwowali rycerzy, ale sami mogli też spróbować swych sił w strzelaniu z kuszy i łuku. Najmłodsi widzowie festynu mogli sprawdzić swoją siłę i umiejętność zachowania równowagi w grze Mały
       John. Miłośnicy tańca poznali kroki charakterystyczne dla średniowiecznego dworu. Realia życia rycerzy widzowie poznali uczestnicząc w zabawnym przedstawieniu „Rycerz i jego czasy”.
      
      

 


      
       Galerię zdjęć z festynu można zobaczyć pod adresem: swiatowid.elblag.pl.
      
       Festyn zrealizowano ze środków Narodowego Centrum Kultury oraz Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
      

Anna Kleina, CSE Światowid

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Kilkuset? Po fotach tego nie widac
 • Byliśmy i widzieliśmy dno w sposobie organizacji imprezy, rycerze walczyli i musieli przewracać się na polbruk, obiecano jadło tylko gdzie na betonie rozpalić ognisko. Rycerzom nalężą się ukłony i podziękowanie że w takich warunkach musieli pokazywać swój kunszt. Taka impreza powinna się odbywać na Starym Mieście jak w innych miastach widać że w Elblągu nadal na Starówce ma być cicho i hulać tylko ma prawo wiatr. GRATULACJE ZA przekłamanie, na imprezie była garstka osób i za cienką organizację dobrze to było widać z balkonu przy placu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  meloman(2010-06-21)
 • Pozdrowienia dla Konfraterni Puszkarzy Królewskich z Malborka - dzięki za dobrą zabawę, do zobaczenia na kolejnych imprezach historycznych - oblężenie Malborka tuż tuż :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Adek Kronikarz(2010-06-21)
 • Duża nieodpowiedzialnośc organizatorów (widac że się kompletnie nie znają na tego typu imprezach - liczy sie projekt i odbycie kolejnego punktu z niego): nie zabezpieczony teren do strzelania z łuków, brak zabezpieczenia podłoża do walk na pieńkach, stroje uczestników niektorych to fantasy, pomieszanie epok, XX wieczne obiekty udające sredniowieczne. .. itd itp. .. chaos. I jak widac - mało osób odwiedzających - jezeli te "setki" to ok 200 to może i tak. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Winter(2010-06-21)
Reklama