UWAGA!

Soboty z przewodnikiem PTTK

 Elbląg, Soboty z przewodnikiem PTTK
Fot. Michał Skroboszewski (archiwum portEl)

W ramach corocznej akcji PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej organizuje darmowe spacery z przewodnikiem „Sobota z przewodnikiem PTTK”.

Ten tak bardzo popularny cykl jest prowadzony przez elbląskich przewodników z Koła Przewodników i Pilotów Turystycznych im. R. Gierzyńskiego przy PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej przy współpracy z zaproszonymi przedstawicielami instytucji, które znajdują
       się w tegorocznym programie „Sobota z przewodnikiem PTTK”.

Wakacyjny cykl Sobót związany jest z „Popularyzacją krajoznawstwa oraz wspieraniem różnorodnych form turystyki aktywnej wraz z organizacją eventów na szlaku parków”, jako zadanie publiczne dofinansowane przez Miasto Elbląg.

 

Podczas spacerów z przewodnikiem zwiedzamy najciekawsze miejsca w Elblągu.

Każde ze spotkań związane jest tematycznie z zabytkami i historią naszego miasta. Atutem spacerów jest niebywała okazja do poznania miejskich tajemnic, historii i przewodnickich ciekawostek oraz poznania miejsc na co dzień rzadko odwiedzanych czy też niedostępnych.

Tegoroczna 12 edycja obejmuje 9 sobotnich spotkań w miesiącach wakacyjnych.

Tym razem zaczynamy 2 lipca, wpisując się w jubileusz 60-lecia Centrum Spotkań Europejskich Światowid. Z tej okazji CSE Światowid przygotowało dla mieszkańców Elbląg i regionu wiele wydarzeń. Podczas spotkania z cyklu „Sobota z przewodnikiem”, odsłonięta będzie pamiątkowa tablica.

Ponadto oprócz tradycyjnych spacerów z historią elbląskich ulic, budynków czy też obcych wojsk w dawnym Elblągu, będziemy mieli możliwość wejścia do miejsc rzadko odwiedzanych, dzięki współpracy z Aeroklubem Elbląskim, Jachtklubem Elbląg oraz GE Power Sp. z o. o.

Oczywiście wszystkie spacery są bezpłatne i odbywają się bez względu na pogodę.

Przed każdym spacerem będą ogłaszane wszelkie informacje dotyczące szczegółów danej „Soboty z przewodnikiem PTTK”.

Szczegółowy plan spacerów znajduje się tutaj.

PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Jak tam KĄPIELISKO MIEJSKIE ? Upały 30 stopniowe a w mieście ludzie nie mogą się ochłodzić, odpocząć z rodzina nad wodą. PortEl też notorycznie unika tematu niedołężności władzy lokalnej ! I Lokalna władza która od lat nie potrafi zapewnić kąpieliska miejskiego chce mieć port przeładunkowy ? KPINY byście go też zniszczyli jak basen, amfiteatr !
Reklama