UWAGA!

Stopklatka na Scenie przy stoliku

 
Elbląg, Stopklatka na Scenie przy stoliku

Z początkiem roku wracamy do tak cenionych spotkań ze współczesną dramaturgią. Tym razem, 18 lutego, na aktorski warsztat zostanie wzięta "Stopklatka" Maliny Prześlugi. To ironiczna historia dorastania niepełnosprawnego chłopaka, który niemalże z dnia na dzień musi dokonać w swoim życiu zmiany.

Szczęście, zdrowie zostają przekreślone jedną decyzją. I w tym momencie okazuje się, co tak naprawdę jest ważne. Tytułowa stopklatka odsyła nas do głównej pasji bohatera, jaką jest kino. To swoisty bufor emocji. Życia jednak zatrzymać się nie da w przeciwieństwie do filmu.
       Ta historia to także punkt wyjścia do rozmowy o życiu osób niepełnosprawnych, a raczej o wykluczaniu ich ze społeczeństwa, zamykaniu w czterech ścianach. W tych momentach pojawiają się często ucieczki w świat fikcji. Dla Wojtka to kino jest drabiną do jakiegokolwiek kontaktu z rzeczywistością. Czy staje się aktorem a jego pokój teatrem? A może wszyscy cały czas gramy?
       Malina Prześluga – polska dramatopisarka i pisarka. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Dramaturg Teatru Animacji w Poznaniu. Związana głównie z twórczością dla dzieci i młodzieży.
       Teatr im. Aleksandra Sewruka oraz Stowarzyszenie Alternatywni zapraszają 18 lutego o 18.00 na Małą Scenę. Po spotkaniu zapraszamy na krótką rozmowę w Dyskusyjnym Klubie Teatralnym. Wstęp wolny.
      
      
      
Dominika Lewicka-Klucznik
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama