UWAGA!

Święto jazzu w Mjazzdze

2015-12-14
Aktualizowany 2015-12-17 08:59
Elbląg, grafika nadesłana
grafika nadesłana

Wybitni polscy muzycy jazzowi Maciej Sikała i Cezary Paciorek na zaproszenie perkusisty Adama Golickiego zagrają w czwartek, 17 grudnia z w klubie Mjazzga, promując autorską płytę formacji Ad Shave, której Golicki jest liderem.

Adam Golicki, jeden z najlepszych i najciekawszych bębniarzy młodego pokolenia wydał autorską płytę, do nagrania której zaprosił swoich młodszych i starszych kolegów.
       Trzon Ad Shave tworzą członkowie macierzystej formacji Golickiego (Confusion Project), czyli Michał Ciesielski na pianinie i Piotr Gierszewski na gitarze basowej.
       Skład, zarówno na płycie jak i podczas koncertu w Mjazzdze, uzupełniają ich starsi i niezwykle utytułowani koledzy jazzmani - Maciej Sikała (sax) i Cezary Paciorek (akordeon).
       Na płycie, poza dwoma wymienionymi, udzielali się jeszcze muzycy tej klasy, co Maciej Grzywacz, Marcin Gawdzis, Piotr Lemańczyk, Hanna Woźniak i Grzegorz Nagórski.
       Maciej Sikała i Cezary Paciorek to wyjątkowi muzycy mający ogromny wkład w rozwój polskiej muzykę jazzowej. Znani zarówno z dokonać solowych jak i udziału w wielu cenionych grupach.
       Maciej Sikała, wielokrotnie nagradzany saksofonista i wykładowca, rozgłos zyskał jako jeden z członków grupy Miłość. W trakcie swojej kariery miał okazję grać między innymi z Lesterem Bowiem, Reggiem Workmanem, Dolphem Castelano, Milesem Griffithem, Davidem Liebmanem, Clarencem Seay, Ronniem Burragem, Billym Hartem, Joanne Brackeen, Kennym Wheelerem, Wojciechem Niedzielą, Arturem Dutkiewiczem, Janem Ptaszynem Wróblewskim, Henrykiem Miśkiewiczem i Leszkiem Możdżerem.
       Cezary Paciorek - akordeonista, pianista, kompozytor, aranżer. Cztery płyty z jego udziałem otrzymały nominacje do „Fryderyka”. Największym jego osiągnięciem jest uczynienie akordeonu instrumentem jazzowym, który bywa wykorzystywany w renomowanych zespołach. Koncertował na festiwalach Jazz Jamboree, Festiwalu Pianistów Jazzowych w Kaliszu, w Bratysławie, Pradze, Moskwie, w Niemczech, w Szwecji, Rumunii, na Węgrzech, w Japonii, Izraelu.
       Gratka dla jazzomaniaków!
      
       Mjazzga, 17 grudnia, godz. 20.15.
       Bilety w cenie 30 zł przed i 35 zł w dniu koncertu.
       Więcej na www.mjazzga.pl
      
       Następne koncerty:
       20-12 LUSH (Zaucha/Ciechowski Tribute)
       27-12 Hendrix Resurrection (rock)
      
Patronat nad cyklem wydarzeń w klubie Mjazzga objęła Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

      
Wojtek Minkiewicz, Mjazzga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama