UWAGA!

Trzy wystawy na siódmą edycję

 Elbląg, Impresje,
Impresje, fot. Harijs Zimitis

W dniach 20 – 23 listopada odbędą się w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu 7. Międzynarodowe Spotkania Artystyczne. Dla miłośników sztuk wizualnych organizatorzy MSA przygotowali trzy wystawy – można je będzie oglądać od piątku, 22 listopada na I i II piętrze „Światowida” oraz w Galerii Nobilis. Wszystkie wystawy będzie można oglądać do 5 grudnia.

Ciekawym elbląskim akcentem podczas tegorocznej edycji MSA będzie wernisaż prac powstałych podczas Międzynarodowego Pleneru Impresje. Plener odbył się w ostatnich dniach sierpnia w urokliwym Janowie pod Elblągiem – międzynarodowe grono artystów malowało, rzeźbiło, lepiło, pisało, nagrywało i fotografowało, a efekty będzie można zobaczyć na wystawie. Wernisaż wystawy, na której obecni będą autorzy prac, odbędzie się w piątek, 22 listopada o godz. 18.
       - Autorów było szesnastu i każdy miał już dorobek artystyczny. Byli uczestnicy, którzy przyjeżdżają od lat – Danuta Węgiel, Andrzej Szwemiński, Jan Miłoszewski, Zbigniew Szmurło czy Wojciech Sęczawa. Byli również artyści, którzy pojawili się u nas po raz pierwszy i w kolejnych latach chcą tworzyć w Janowie. W tym roku, podobnie jak w zeszłym, na plenerze obecni byli uczestnicy z Armenii, a po raz pierwszy gościli tu artyści z Kazachstanu – opowiada Teresa Miłoszewska, organizator Pleneru i Międzynarodowych Spotkań Artystycznych.
       Inspiracją do tworzenia prac był niezwykle malowniczy Pałac w Janowie, a walorami miejsca - bliskość Kanału Elbląskiego, którego część przebiega przez największy w Polsce rezerwat ptactwa wodnego, czyli Jezioro Drużno. Niezwykłe prace, które powstały podczas pleneru będzie można zobaczyć w Galerii Nobilis podczas wernisażu i później do 5 grudnia.
      
       Na I piętrze CSE „Światowid” będą wyeksponowane niezwykłe fotografie – efekt warsztatów fotograficznych Sztuka bez barier, które prowadzili: Tadeusz Czerniawski (fotografia) oraz Mieczysław Szewłoga (film).
       Na wystawie prezentowane są prace 12 uczestników warsztatów, przeprowadzonych przez Oddział Zachodniopomorski Polskiego Związku Głuchych w Szczecinie. Autorzy zdjęć to: Olgierd Koczorowski, Arkadiusz Bazak, Katarzyna Stąpór, Przemysław Zacharkiewicz, Aldona Ratajczak, Agata Kaczmarczyk, Dariusz Kosztowny, Łukasz Gryczyński, Celina Puźniak, Stanisław Pazur, Mariusz Zemlik, Adam Sapritonow.
      
       Zaś na II piętrze można oglądać prace, które zostały nadesłane na Ogólnopolski Konkurs Kompozycje. Są to prace graficzne wykonane w różnych technikach, m.in. wklęsłodruku, akwatinty, akwaforty, intaglio, suchej igły, odprysku oraz druku wypukłego. Ich tematem jest kompozycja. Na wystawie znalazły się prace najciekawsze i nagrodzone w konkursie.

 


       Wszystkie wystawy będzie można oglądać do 5 grudnia. Międzynarodowe Spotkania Artystyczne odbędą się w dniach 20 – 23 listopada w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Pełny program imprezy na stronie.
      
       Patronat Honorowy nad 7. Międzynarodowymi Spotkaniami Artystycznymi objął Jacek Protas - Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
       Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Zrealizowano przy pomocy finansowej Gminy Miasto Elbląg.
      
Głównym Partnerem imprezy jest Grupa Lotos S.A. Sponsorem – FLSmidth MAAG Gear.
      
       Patroni medialni: Magazyn Integracja, Portal dla osób z niepełnosprawnością www.niepelnosprawni.pl, Razem z Tobą, Platforma Kultury, TVP Olsztyn, Radio Olsztyn, Portal Warmii i Mazur eŚwiatowid.pl, Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl, Dziennik Elbląski, Telewizja Elbląska.
      

Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama