UWAGA!

Tu poczujesz Święta

 Tu poczujesz Święta
fot. nadesłana

Do Świąt Wielkanocnych pozostał już niecały miesiąc, powoli układamy świąteczne plany, warto w nich uwzględnić wielkanocny jarmark, który co roku odbywa się w CSE „Światowid”. Impreza pod nazwą „Pogrzeb żuru i śledzia” odbędzie się w sobotę, 19 marca.

Oglądanie, zakupy, podpatrywanie trendów i inspiracje do własnoręcznego wykonywania ozdób – to główne cele wybierających się na „Pogrzeb żuru i śledzia” w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. Będzie co oglądać, bo na jarmarku zaprezentuje się 40 wystawców z rękodziełem oraz 10, oferujących produkty gastronomiczne. Nie zabraknie domowych ciast (w tym mazurków i wielkanocnych bab), pasztetów, żurku, miodów, ziołowych herbat, kwasu chlebowego, wędliny, pieczywa, domowych syropów, artystycznie zdobionych wyrobów cukierniczych czy smalcu.
       Wśród przedmiotów unikatowych i wykonanych własnoręcznie przez uczestników jarmarku będą m.in. florystyka wiosenna i wielkanocna, księgi dekoracyjne, stroiki wielkanocne, ręcznie zdobione jaja wielkanocne, drzewka kwiatowe, palmy, wianki, dekoracje stołów, kartki, frywolitki. Wystawione zostaną również drobiazgi dla pań, które będą chciały ładnie zaprezentować się przy wielkanocnym stole - biżuteria wiosenna, torebki, a także upominki i prezenty: zabawki, poduszki, obrazy oraz półprodukty do samodzielnego rękodzieła.
       - Proszę śledzić naszą stronę, niebawem pojawi się informacja o konkursach wielkanocnych, których rozstrzygnięcie nastąpi podczas jarmarku – mówi Agnieszka Tkaczuk, organizator „Pogrzebu żuru i śledzia”- Nie zabraknie również zajęć plastycznych dla najmłodszych, na których będą mogli stworzyć własne ozdoby wielkanocne.
      
       „Pogrzeb żuru i śledzia” odbędzie się 19 marca, w godz. 10-17, w dolnym holu i na sali sportowo-widowiskowej Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. Warsztaty plastyczne dla dzieci rozpoczną się na sali widowiskowo-sportowej o godz. 10 i potrwają do godz. 13.
      
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • No proszę artykuł już mocno skrócony ale poprzedniego mojego komentarza nie widzę. Znaczy nie ma cenzury bo nie ma komentarza, a nie ma bo wziął i zniknął. Gdybym zamieścił zrzut ekranowy to pewnie i tak nikt by go nie zobaczył. Pozdrawiam recenzenta.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    ferryt2(2016-03-18)