UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Uczniowie z II LO najlepsi w województwie

Elbląg, Uczniowie z II  LO najlepsi w województwie
fot. Anna Dembińska, arch. portel

W piątek, 15 marca, na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim odbył się etap wojewódzki olimpiady ZUS „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Uczestniczyło w nim dwadzieścia trzyosobowych drużyn, najlepszych z całego województwa.

Trzyosobowe drużyny miały za zadanie rozwiązywanie testu o ubezpieczeniach społecznych. Składał się z 25 pytań. Test był wielokrotnego wyboru, stąd też dodatkowa trudność. Na rozwiązanie uczniowie mieli tylko 30 minut. Jak podkreślali uczniowie tegoroczne pytania były trudne i wymagały nie tylko wiedzy, ale też skupienia, bo czasami o prawidłowej odpowiedzi stanowiło jedno słowo. Przypomnijmy, że do etapu wojewódzkiego dostali się najlepsi z najlepszych. W województwie warmińsko-mazurskim wystartowało ponad 3,7 tys. uczniów z 57 szkół. W olimpiadzie zmierzyło się 60 najlepszych przedstawicieli z 20 szkół. Zatem wiedza uczniów, którzy w piątek zawitali na półfinał olimpiady do Olsztyna była ogromna. Walka między drużynami była bardzo zacięta.
       - Projekt Lekcje z ZUS i olimpiada, cieszą się co raz większym zainteresowaniem. W ubiegłym roku do olimpiady przystąpiło w całym kraju ok. 30 tys. uczniów, w tym roku są to już 34 tys. Bardzo nam zależy na tym, by młodzież wkraczając w dorosłe życie była wyposażona już na starcie w wiedzę o ubezpieczeniach społecznych. Wierzymy, że dzięki temu będą mogli świadomie kierować swoją karierą zawodową, która pozwoli im na zabezpieczenie przyszłości pod kątem ryzyka ubezpieczeniowego – mówi Anna Ilukiewicz, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa warmińsko-mazurskiego.
       Serdecznie gratulujemy najlepszej drużynie, życzymy dalszych sukcesów i mamy nadzieję, że w następnym roku jeszcze więcej uczniów weźmie udział w projekcie „Lekcje z ZUS” a później przystąpi do olimpiady.
      
Anna Ilukiewicz, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa warmińsko-mazurskiego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama