UWAGA!

Uczniowie z II LO najlepsi w województwie

Elbląg, Uczniowie z II  LO najlepsi w województwie
fot. Anna Dembińska, arch. portel

W piątek, 15 marca, na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim odbył się etap wojewódzki olimpiady ZUS „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Uczestniczyło w nim dwadzieścia trzyosobowych drużyn, najlepszych z całego województwa.

Trzyosobowe drużyny miały za zadanie rozwiązywanie testu o ubezpieczeniach społecznych. Składał się z 25 pytań. Test był wielokrotnego wyboru, stąd też dodatkowa trudność. Na rozwiązanie uczniowie mieli tylko 30 minut. Jak podkreślali uczniowie tegoroczne pytania były trudne i wymagały nie tylko wiedzy, ale też skupienia, bo czasami o prawidłowej odpowiedzi stanowiło jedno słowo. Przypomnijmy, że do etapu wojewódzkiego dostali się najlepsi z najlepszych. W województwie warmińsko-mazurskim wystartowało ponad 3,7 tys. uczniów z 57 szkół. W olimpiadzie zmierzyło się 60 najlepszych przedstawicieli z 20 szkół. Zatem wiedza uczniów, którzy w piątek zawitali na półfinał olimpiady do Olsztyna była ogromna. Walka między drużynami była bardzo zacięta.
       - Projekt Lekcje z ZUS i olimpiada, cieszą się co raz większym zainteresowaniem. W ubiegłym roku do olimpiady przystąpiło w całym kraju ok. 30 tys. uczniów, w tym roku są to już 34 tys. Bardzo nam zależy na tym, by młodzież wkraczając w dorosłe życie była wyposażona już na starcie w wiedzę o ubezpieczeniach społecznych. Wierzymy, że dzięki temu będą mogli świadomie kierować swoją karierą zawodową, która pozwoli im na zabezpieczenie przyszłości pod kątem ryzyka ubezpieczeniowego – mówi Anna Ilukiewicz, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa warmińsko-mazurskiego.
       Serdecznie gratulujemy najlepszej drużynie, życzymy dalszych sukcesów i mamy nadzieję, że w następnym roku jeszcze więcej uczniów weźmie udział w projekcie „Lekcje z ZUS” a później przystąpi do olimpiady.
      
Anna Ilukiewicz, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa warmińsko-mazurskiego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama