UWAGA!

Vivaldi, Albinoni i inni...

2008-03-11
Aktualizowany 2008-03-13 06:39

W czwartek 13 marca o godz. 18 w Sali U św. Ducha Biblioteki Elbląskiej im. Cypriana Norwida odbędzie się koncert Elbląskiej Orkiestry Kameralnej. Będzie to pierwsze wydarzenie w ramach Elbląskiej Wielkanocy „Paschalia Elbingensia”.

W programie: „Canzona di Barocco” Henryka Czyża, koncert d- moll op. 9 nr 2 Tomaso Albinoniego, koncert na obój C-dur nr 4 Antonio Vivaldiego, „Tryptyk Mariacki” Romualda Twardowskiego i „Stabat Mater” G. B. Pergolesiego. Orkiestrę poprowadzi prof. Elżbieta Wiesztordt. Solistkami będą: Julia Iwaszkiewicz - sopran, Ewelina Wojciechowska –mezzosopran i Kamila Grot - obój. Koncert poprowadzi ks. Piotr Towarek.
     Prof. Elżbieta Wiesztordt ukończyła studia w zakresie dyrygentury symfonicznej z wyróżnieniem w PWSM w Poznaniu w klasie prof. Witolda Krzemieńskiego (1978). Po studiach pracowała w Operze i Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, występowała z orkiestrami także innych Filharmonii w Polsce. Główną domenę jej życia zawodowego stanowi jednak dydaktyka: od wczesnych lat 80. wykłada w Akademiach Muzycznych w Gdańsku i w Bydgoszczy, blisko 30 lat prowadziła orkiestrę Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. w Gdańsku, regularnie koncertując z nią w kraju i poza granicami. Obecnie jest profesorem Akademii Muzycznych w Gdańsku i w Bydgoszczy. Została uhonorowana wieloma odznaczeniami, w tym Srebrnym Krzyżem Zasługi, indywidualną nagrodą Ministra Kultury i Sztuki, Medalem Edukacji Narodowej.
     Organizatorem koncertu jest Elbląska Orkiestra Kameralna. Wstęp wolny.
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama