UWAGA!

W Krainę Łagodności

 
W Krainę Łagodności

W sobotę w Muszli Koncertowej w Parku Bażantarnia zabrzmią dźwięki prosto z Krainy Łagodności. O godz. 18 wystąpi tam zespół Chwila Nieuwagi, zgromadzona publiczność będzie miała okazję posłuchać ciekawej mieszanki folku, jazzu i poezji.

Zespół Chwila Nieuwagi działa od 2008 r. Początkowo duet gitarowo-wokalny (Martyna i Andrzej Czechowie) rozrósł się, najpierw do kwintetu, a następnie do sekstetu. W Elblągu zagra w nieco mniejszym składzie – będzie to trio czyli wspomniany wcześniej duet gitarowo – wokalny oraz kontrabasista Rafał Kierpiec.
       Zespół tworzy muzykę z kręgu Krainy Łagodności, o czym świadczyć może ukazanie się utworu „A kiedy mi przyjdzie” na składance „W Stronę Krainy Łagodności vol.2″. Wpisuje się także w folklor górnośląski, sięgając do jego źródeł i wplatając jego motywy do swojej twórczości. Cechą rozpoznawalną zespołu jest głos wokalistki określany przez dziennikarzy muzycznych jako charyzmatyczny i hipnotyzujący.
       W maju 2011 roku ukazała się debiutancka płyta zespołu Chwila Nieuwagi zatytułowana: „Niepoprawna Muzyka”, na której znalazło się 10 utworów skomponowanych do tekstów poetów (m.in. Leśmiana, Twardowskiego, Kasprowicza, Konopnickiej, Wawiłow) oraz do własnych tekstów zespołu. Obecnie zespół pracuje nad drugą płytą pt. „Miszung”. Artyści piszą na stronie - Jej muzyczny kształt już istnieje, ponieważ w ubiegłym tygodniu zakończyliśmy definitywnie etap zwany miksami oraz mastering. Teraz już tylko część graficzna (...).
       Chwila Nieuwagi koncertuje na terenie całego kraju. W ostatnim czasie wystąpiła na kilku znaczących scenach (Woodstock, Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu, Studio Lutosławskiego w Warszawie) pojawiając się między wieloma wybitnymi i uznanymi artystami - Zbigniewem Zamachowskim, Starym Dobrym Małżeństwem, Carrantuohill, Golec u’Orkiestrą, Krzysztofem Kilijańskim, Stanisławem Soyką, Ewą Bem.
       To ostatni z bezpłatnych koncertów, które odbywają się w ramach Elbląskich Nocy. Festiwalu Piosenki Wartościowej. Kolejna odsłona Festiwalu odbędzie na Dziedzińcu Centrum Sztuki Galeria El w dn. 23 – 25 sierpnia. Wtedy wystąpią: Mela Koteluk, której debiutancka płyta „Spadochron” zyskała uznanie słuchaczy i dwa Fryderyki, kabarety: Limo, K2, Jurki i Puk w programie Dobra Noc z Kabaretem czyli Rozmowy przed snem, reżyserowanym przez Krzysztofa Jaślara oraz Hanna Banaszak, Dorota Miśkiewicz i Adam Nowak, którzy zaśpiewają kompozycje jednego z najwybitniejszych twórców polskiego jazzu – Krzysztofa Komedy.
       Koncert zespołu Chwila Nieuwagi w ramach Festiwalu Elbląskie Noce 17 sierpnia o godz. 18 w Muszli Koncertowej w Parku Bażantarnia. Wstęp wolny. Szczegółowy program całego Festiwalu i informacja o biletach dostępne są na stronie.
Edyta Jasiukiewicz, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...