UWAGA!

W poszukiwaniu utraconej muzyki

W weekend Elbląg pełen będzie dźwięków muzyki dawnej.

A wszystko za sprawą Dni Muzyki Dawnej, które już po raz siódmy odbędą się w salach elbląskiego muzeum. Jak zapewnia szef artystyczny przeglądu, Ryszard Skotnicki, wystąpią najlepsze polskie zespoły wykonujące muzykę sprzed wieków.
     W sobotę, między godz. 11 a 12.30 muzycy koncertować będą na przedprożach domów Starego Miasta. Wieczorem, w godz. 19 rozpocznie się pierwszy koncert. Będzie można usłyszeć zespół "Rocal Fuza" ze Świeradowa Zdroju, który gra na średniowiecznych stroikach, gdańską grupę "Bianco Fiore" - jedną z najlepszych formacji dziecięco-młodzieżowych i dwa elbląskie zespoły - Zespół Muzyki Dawnej i "Pro Musica" z Młodzieżowego Domu Kultury.
     W niedzielę, podczas koncertu, który także rozpocznie się o godz. 19, wystąpią: warszawska skrzypaczka barokowa Agata Sapieha, trójmiejska grupa "Chastelana", która przedstawi renesansowe tańce włoskie i grający muzykę fletową elblążanie ze "Skuti Ensemble".
     Ceny biletów wynosić będą od 7 do 20 złotych.
     - Muzyka, jaką będzie można usłyszeć w muzeum to przeciwwaga do tej muzyki, jaka otacza nas dziś - mówi Ryszard Skotnicki. - To dźwięki, które trafiają do ucha bez pośrednictwa techniki, prosto z instrumentu. Takie, które ludziom towarzyszyły przez wieki.
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama