UWAGA!

W świecie wierszy Juliana Tuwima

 Elbląg, W świecie wierszy Juliana Tuwima

Halo, halo! Tutaj ptasie radio w brzozowym gaju – któż z nas nie zna tego wiersza Juliana Tuwima? Czymże jednak byłyby takie utwory, jak „Ptasie radio”, „Idzie Grześ” czy „O Panu Tralalińskim” bez piosenek Witolda Lutosławskiego? Spod pióra mistrza partytury wyszło kilkadziesiąt dzieł, skomponowanych do twórczości Tuwima. Dziś (10 września) Elbląska Orkiestra Kameralna przypomniała te utwory najmłodszym elblążanom. Zobacz zdjęcia.

W dzisiejszych koncertach edukacyjnych, organizowanych przez orkiestrę w ramach projektu Muzyka dla ucha malucha III, wzięły udział elbląskie przedszkolaki i uczniowie. Kameraliści, wraz z Aleksandrą Klimczak i Krzysztofem Ciupińskim-Świątkiem, zabrali uczniów elbląskich szkół i przedszkoli w podróż kreśloną smyczkiem, batutą i śpiewem. Słowo wstępne wygłosił niezawodny Jarosław Praszczałek, który wcielił się również w rolę dyrygenta. W ślad za nim podążyły dzieci, którzy także miały okazję dyrygować orkiestrą.  Nie zabrakło zabaw i konkursów.
       Kolejne koncerty organizowane w ramach programu odbędą się 26 i 30 października. Zostaną one poświęcone dwójce ponadczasowych kompozytorów - Józefowi Haydnowi i Antoniemu Vivaldiemu.
       Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
      

       Patronem medialnym EOK jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
      
Elbląska Orkiestra Kameralna

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama