UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

W świecie wierszy Juliana Tuwima

 
Elbląg, W świecie wierszy Juliana Tuwima

Halo, halo! Tutaj ptasie radio w brzozowym gaju – któż z nas nie zna tego wiersza Juliana Tuwima? Czymże jednak byłyby takie utwory, jak „Ptasie radio”, „Idzie Grześ” czy „O Panu Tralalińskim” bez piosenek Witolda Lutosławskiego? Spod pióra mistrza partytury wyszło kilkadziesiąt dzieł, skomponowanych do twórczości Tuwima. Dziś (10 września) Elbląska Orkiestra Kameralna przypomniała te utwory najmłodszym elblążanom. Zobacz zdjęcia.

W dzisiejszych koncertach edukacyjnych, organizowanych przez orkiestrę w ramach projektu Muzyka dla ucha malucha III, wzięły udział elbląskie przedszkolaki i uczniowie. Kameraliści, wraz z Aleksandrą Klimczak i Krzysztofem Ciupińskim-Świątkiem, zabrali uczniów elbląskich szkół i przedszkoli w podróż kreśloną smyczkiem, batutą i śpiewem. Słowo wstępne wygłosił niezawodny Jarosław Praszczałek, który wcielił się również w rolę dyrygenta. W ślad za nim podążyły dzieci, którzy także miały okazję dyrygować orkiestrą.  Nie zabrakło zabaw i konkursów.
       Kolejne koncerty organizowane w ramach programu odbędą się 26 i 30 października. Zostaną one poświęcone dwójce ponadczasowych kompozytorów - Józefowi Haydnowi i Antoniemu Vivaldiemu.
       Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
      

       Patronem medialnym EOK jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
      
Elbląska Orkiestra Kameralna
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama