UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca: festiwal filmów animowanych i Bieg Wilczym Tropem

 Elbląg, W tym tygodniu portEl poleca: festiwal filmów animowanych i Bieg Wilczym Tropem

Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia w Elblągu i okolicy.

Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu i elbląski oddział Polskiego Towarzystwa Historycznego zapraszają na kolejne spotkanie w Kawiarence Clio, które odbędzie się we wtorek, 25 lutego o godz. 17.30 w budynku Gimnazjum, Bulwar Zygmunta Augusta 11 (wejście od strony ul. Zamkowej).

Tego samego dnia Klub Środowisk Twórczych Krypta zaprasza na drugą jam session w tym roku. Tym razem wystąpią najmłodsi jazzmani z Elbląga. Początek godz. 20. Wstęp wolny.

W środę, 26 lutego o godz. 19 po raz trzeci będziemy mieli okazję uczestniczyć w Elblągu w największym polskim festiwalu filmów animowanych. Na tegoroczne pokazy w pięciu kategoriach konkursowych O!PLA 2020 zaprasza Centrum Sztuki Galeria EL.

Klub Muzyczny Mjazzga zaprasza na solowy koncert Rafała Dubickiego - doskonale znanego elbląskiej publiczności trębacza, który odbędzie się w poniedziałek, 27 lutego o godz. 20.

Elbląskie Towarzystwo Kulturalne i Spółdzielnia Mieszkaniowa „Zakrzewo” zapraszają w piątkowe popołudnie (28 lutego) na spotkanie, które upłynie pod znakiem operetki. Bohaterką będzie primadonna polskiej operetki Elżbieta Ryl-Górska, śpiewaczka operetkowa, pedagog muzyczny, bohaterka książki „Uśmiech primadonny” autorstwa Karoliny Prewęckiej i Pawła Świętoreckiego.

Tego samego dnia o godz. 20 w Mjazzdze wystąpi zespół Groovno, grupa pięciu doświadczonych muzyków, którzy zapewniają koncertowe szaleństwo i maja nieobliczalne groopies. Wieczni debiutanci, którzy chcą pokazywać, o co chodzi w dobrej zabawie na scenie i jak sklejone dźwięki dają elegancki groove.

W sobotę, 29 lutego okazja lepsza niż Sylwester, bowiem kolejna taka impreza może trafić się dopiero za 28 lat! Wtedy ostatni i dodatkowy dzień lutego także przypada w sobotę. W Mjazzdze szykuje się sensacyjna potańcówka z przewagą hitów guilty pleasures czyli "trochę się wstydzę, że to znam, ale potańczyć owszem".

W niedzielę, 1 marca o godz. 12 w Bażantarni odbędzie się Czwarty Bieg Wilczym Tropem. Zaprawieni biegacze pobiegną na trasie 10 km.

 

Tych, którzy nie mają czasu na gotowanie lub zwyczajnie tego nie lubią, zachęcamy do skorzystania z Na Wynos. Znajdziesz tutaj bogatą ofertę elbląskich restauracji.
             Jeśli jeszcze coś wartego polecenia wydarzy się w Elblągu lub okolicy, informację o tym znajdziecie w dziale IMPREZY. Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.

.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • "Klub Muzyczny Mjazzga zaprasza na solowy koncert Rafała Dubickiego - doskonale znanego elbląskiej publiczności trębacza, który odbędzie się w poniedziałek, 27 lutego o godz. 20."pomyłeczka: czwartek 27 lutego zamiast poniedziałek 27 lutego czyż nie?
Reklama