UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca: Ogrody Polityki, Noc Bibliotek, koncerty EOK i Cantaty

 Elbląg, W tym tygodniu portEl poleca: Ogrody Polityki, Noc Bibliotek, koncerty EOK i Cantaty

Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia w Elblągu i okolicy.

We wtorek (5 czerwca) Stowarzyszenie Laboratorium Sztuki i Klub Środowisk Twórczych Krypta zapraszają na ostatnią sesję w ramach "Jazzowego Elbląga 2018". Start o godz. 20.
       Od środy do soboty (6-9 czerwca) trwać będzie piętnasta edycja Festiwalu Letnie Ogrody Polityki w Elblągu. W programie tegorocznej imprezy: dyskusje poświęcone kulturze dwudziestolecia międzywojennego, wydarzeniom 1968 roku i tekstom piosenek, a także znakomita muzyka (zabrzmi m.in. przedwojenny polski jazz) oraz pokazy filmów. To będzie festiwal pełen kulturalnych wrażeń!
       W czwartek (7 czerwca) Elbląski Chór Cantata, kończąc kolejny sezon artystyczny, zaprasza wszystkich pasjonatów muzyki na czwartą odsłonę koncertu z cyklu Cantata Vernissage. Koncert odbędzie się o godz. 19 w Centrum Sztuki Galeria EL.
       W piątek (8 czerwca) w ramach 15. Letnich Ogrodów Polityki odbędzie się koncert Elbląskiej Orkiestry Kameralnej. U jej boku wystąpi Krzysztof Herdzin. Koncert odbędzie się o godz. 19 w sali głównej Biblioteki Elbląskiej im. Cypriana Norwida.
       W sobotę (9 czerwca) w godz. 10-17 na lotnisku 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Królewie Malborskim odbędzie się Open Air Day 2018. Więcej informacji na ten temat wkrótce na naszych łamach.
       Tego samego dnia odbędzie się także Piknik Rodzinny na Zawodziu. Wielkie bańki mydlane, walki sumo, zabawy konstrukcyjne. To tylko część atrakcji jakie przygotowali organizatorzy. Impreza startuje o godz. 16 na terenie Domu Sąsiedzkiego przy ul. Warszawskiej 55.
       W godz. 19-22 w Warmińsko - Mazurskiej Bibliotece Pedagogicznej w Elblągu odbędzie się Noc Bibliotek. W programie: gry planszowe, quizy, bingo, puzzle, rozgrywki karciane, w których ukryte są znaki czasu - przeszłość Polski 1918-2018. Wiele atrakcji będzie czekało zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych.
       W ramach „Nocy bibliotek” odbędzie się także gra miejska pn. „Śladem elbląskich zapisków”, która ma na celu przybliżenie uczestnikom historii i ciekawostek z życia naszego miasta.
       W niedzielę (10 czerwca) o godz. 13 w młynarskim kościele św. Piotra Apostoła zaprezentuje się olsztyński zespół kameralny „Pro Musica Antiqua”. Wstęp wolny.
      
       Tych, którzy nie mają czasu na gotowanie lub zwyczajnie tego nie lubią, zachęcamy do skorzystania z Na Wynos. Znajdziesz tutaj bogatą ofertę elbląskich restauracji.
       Jeśli jeszcze coś wartego polecenia wydarzy się w Elblągu lub okolicy, informację o tym znajdziecie w dziale IMPREZY. Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.
      

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama