UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca: Świąteczne Spotkania, Balet i Elblążanki

 
Elbląg, W tym tygodniu portEl poleca: Świąteczne Spotkania, Balet i Elblążanki

Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia w Elblągu i okolicy.

Klub Środowisk Twórczych Krypta zaprasza we wtorek (11 grudnia) na przedostatnią sesję jazzową w tym roku. Ponownie, na życzenie bywalców, zagra kwintet z gościem z Malty, gitarzystą Glenem Montanaro.
       W środę, 12 grudnia, o godz. 18 w sali „U św. Ducha” Biblioteki Elbląskiej odbędzie się spotkanie promujące debiutancką książkę Agnieszki Kopczyńskiej „Elblążanki”. O czym będzie? O Elbingu/Elblągu, kobietach, równouprawnieniu, wychowaniu i oczywiście historii. Wstęp wolny.
       Filia nr 5 „Kostka” Biblioteki Elbląskiej na osiedlu Zawada zaprasza w czwartek, 13 grudnia, o godz. 17 dzieci w wieku 4-6 lat z rodzicami/opiekunami na spotkanie z cyklu „Bajkowa wyspa” zainspirowane książką „Święta Tupcia Chrupcia”. Wstęp wolny.
       W piątek, 14 grudnia w Wyższym Seminarium Duchownym przy ul. Bożego Ciała odbędzie konferencja naukowa "Nie rzucim ziemi, skąd nasz ród". Polacy w Prusach Wschodnich i Zachodnich 1918-1920. Wstęp wolny.
       W sobotę, 15 grudnia w Spółdzielni Mieszkaniowej Zakrzewo zabrzmią jazzowe wersje kolęd, które usłyszymy w wykonaniu znakomitych muzyków a wystąpią: Małgorzata Szarek (śpiew), Mariusz Gęgotek (piano), Marcin Gawdzis (trąbka), Andrzej Zielak (kontrabas), Krzysztof Narodowski (perkusja).
       W sobotę i niedzielę (15 i 16 grudnia) na Starym Mieście odbędą się Świąteczne Spotkania Elblążan. W programie: kiełbasa dziadka, szynka z beczki, makowiec z bakaliami, a także chleby, miody i przyprawy. Smakosze znajdą coś "na ząb" podczas bożonarodzeniowego jarmarku. Dla ucha popłyną kolędy i pastorałki, wystąpią też gwiazdy - Magda Steczkowska i Szymon Wydra. Na grzeczne dzieci (i nie tylko) będzie czekał św. Mikołaj.
       Już w najbliższy weekend (15 – 16 grudnia) w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu odbędzie się także VI Konkurs Sztuki Baletowej o randze międzynarodowej organizowany przez Stowarzyszenie Broadway w Elblągu.
      
       Tych, którzy nie mają czasu na gotowanie lub zwyczajnie tego nie lubią, zachęcamy do skorzystania z Na Wynos. Znajdziesz tutaj bogatą ofertę elbląskich restauracji.
       Jeśli jeszcze coś wartego polecenia wydarzy się w Elblągu lub okolicy, informację o tym znajdziecie w dziale IMPREZY. Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.
      
      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • A co z MJAZZGĄ ? pod nowym kierownictwem ? W jakich godzinach jest czynna ? Jakie i kiedy koncerty ? Zero informacji na stronie klubu. O co tu chodzi ? Czyżby za ten lokal przerósł nowych wlaścicieli ? Mam nadzieję, że nie, czekamy na informacje.
Reklama