UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca: turniej bokserski, koncerty EOK i szóste urodziny Mjazzgi

 
Elbląg, W tym tygodniu portEl poleca: turniej bokserski, koncerty EOK i szóste urodziny Mjazzgi
fot. nadesłana

Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia.

W poniedziałek (8 maja) rozpoczął się Tydzień Bibliotek. W jego ramach bibliotekarze przygotowali: rajd rowerowy „Odjazdowy bibliotekarz”, spotkania, warsztaty, akcję pod hasłem „słodkie cytaty”. Tu znajdziesz program imprez, jaki z tej okazji przygotowała Biblioteka Elbląska.
       We wtorek, 9 maja o godz.17 w Galerii Art Miś przy ulicy Fabrycznej 22 odbędzie się wernisaż Mariny Norkin pt.”Flora Ziemi Świętej”. Wstęp wolny.
       W środę, 10 maja o godz. 19 w sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu odbędzie się koncert Motion Trio, jednego z najbardziej zjawiskowych zespołów kameralnych. Zespół wystąpi wspólnie z Elbląską Orkiestrą Kameralną.
       Tego samego dnia o godz. 17 w Filii nr 5 Biblioteki Elbląskiej na osiedlu Zawada odbędzie się spotkanie dla dzieci w wieku 4-6 lat wraz z rodzicami/opiekunami z cyklu „Bajkowa wyspa” zainspirowane książką Iwony Chmielewskiej pt. „Cztery zwykłe miski”. Wstęp wolny.
       W czwartek, 11 maja o godz. 17 w Filii nr 6 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Słonecznej będzie można się spotkać z Ewą Lenarczyk, która napisała swoją kolejną książkę pt. „Salon Pani Krysi” i opowie o niej podczas spotkania w bibliotece.
       W piątek, 12 maja i w sobotę, 13 maja swoje szóste urodziny będzie obchodzić Mjazzga. W piątek będzie muzycznie i koncertowo, a dzień później plastycznie podczas Urodzinowego Grafataku Absurdalnego.
       W sobotę, 13 maja o godz. 19 na scenie Miejskiego Domu Kultury w Ornecie usłyszymy przeboje znanej grupy Depeche Mode w wykonaniu elbląskich artystów w nowej odsłonie i niepowtarzalnym nowym brzmieniu. Towarzyszyć im będą także orneccy artyści.
       Tego samego dnia o godz. 10 odbędzie się wspólny rajd rowerowy bibliotekarzy, czytelników bibliotek oraz miłośników książek i rowerów. Start o godz. 10 sprzed siedziby bibliotek: Biblioteki Elbląskiej im. C. Norwida i Warmińsko-Mazurskiej Biblioteki Pedagogicznej im. Karola Wojtyły w Elblągu przy ul. św. Ducha. Przejedziemy trasę: Elbląg – Jelenia Dolina – Elbląg (ok. 28 km).
       W sobotę, 13 maja w Gospodarstwie Turystycznym "Pod Lasem" rozpoczną się I Otwarte Mistrzostwa Polski Północnej TREC PTTK. TREC czyli Wszechstronny Konkurs Konia Turystycznego jest obecnie najszybciej rozwijającą się dyscypliną sportu jeździeckiego na świecie. Powodem tego jest przede wszystkim uniwersalność tej dziedziny: mogą w niej uczestniczyć przedstawiciele różnych stylów jazdy a sama konkurencja jest otwarta dla wszystkich. Impreza potrwa do niedzieli, 14 maja.
       Również w sobotę o godz. 17 w hali MOSiR przy ul. Karowej 1 odbędzie się kolejna IX edycja Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego o Puchar Wiesława Budzińskiego w Elblągu.
       W sobotę o godz. 18 w Galerii Nobilis w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa i projektów scenografii Zygmunta Prończyka pt. „Remanent”.
       W sobotę o godz. 17 w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu odbędzie się kolejna premiera. Tym razem będzie to "Czarodziejskie krzesiwo”, adaptacja pięknej bajki Hansa Christiana Andersena. Scenariusz i reżyseria są autorstwa Cezarego Żołyńskiego - aktora, reżysera teatralnego, scenografa i pisarza.
       W niedzielę, 14 maja o godz. 18 w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych odbędzie koncert Elbląskiej Orkiestry Kameralnej z udziałem Rafała Grząki.
      
       Tych, którzy nie mają czasu na gotowanie lub zwyczajnie tego nie lubią, zachęcamy do skorzystania z Na Wynos. Znajdziesz tutaj bogatą ofertę elbląskich restauracji.
       Więcej informacji o bieżących i nadchodzących wydarzeniach znajdziecie w dziale IMPREZY. Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.
      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama