UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca

Elbląg, W tym tygodniu portEl poleca

Od kultury przez duże K po popkulturę: premiery teatralne i kinowe, wernisaże i wystawy, koncerty, spektakle, imprezy i festyny – w wakacyjne poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy cały wachlarz wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych nadchodzącego tygodnia.

21 sierpnia (wtorek), o godz. 20 w Klubie Środowisk Twórczych Krypta Reaktywacja EL Klubu Jazzu Tradycyjnego - Jam session. Cena biletów 10 zł.
      
       21 sierpnia  o godz. 20.15, w ramach trasy koncertowej Faces of Rage Tour, w klubie Mjazzga zagrają: Nothern Plague oraz Materia. Bilety na koncert do kupienia w klubie, w cenie 10 zł (przedsprzedaż) oraz 15 zł (w dniu koncertu)
      
       22 sierpnia (środa) klub Mimoza zaprasza na koncert Sergieja Kriuczkova. Początek koncertu o godz. 19.30. Bilety w cenie 10 zł.
      
       22 sierpnia godz. 20.30 Elbląskie Towarzystwo Kulturalne zaprasza do Centrum Sztuki Galeria EL na  spektakl multimedialny "Listen To The Blue". Wstęp wolny
        
       W dniach 23 - 25 sierpnia (czwartek - sobota) w Nowym Dworze Gdańskim przy Żuławskim Ośrodku Kultury odbędzie się festiwal kultury ukraińskiej Open Delta - Ukraina. W programie: warsztaty artystyczne, biesiada, projekcje filmowe i koncerty.
      
       W piątek 24 sierpnia o godz. 19 naprzeciwko pubu Highlander przy ul.Garbary posłuchać możecie koncertu Norbiego.
      
       24 -26 sierpnia na dziedzińcu Centrum Sztuki Galeria EL 16. Elbląskie Noce. Festiwal Piosenki Wartościowej. W programie imprezy:
       24 sierpnia - Najlepsi z Najlepszych, czyli Laureaci Festiwali Piosenki Artystycznej oraz zespołu PLATEAU z gośćmi – Martyną Jakubowicz, Anną Wyszkoni i Krzysztofem Kiljańskim w koncercie „projekt Grechuta”. Dziedziniec Centrum Sztuki Galeria El. Ceny biletów od 10 zł do 50 zł.
       25 sierpnia - Edyta Geppert z zespołem Kroke. Dziedziniec Centrum Sztuki Galeria El. Ceny biletów od 30 zł do 70 zł.
       26 sierpnia - Kabaret Młodych Panów, Kabaret Paranienormalni, Grupa MoCarta, Ireneusz Krosny w programie „Kabaretowa przeprowadzka” przygotowanym przez Krzysztofa Jaślara. Prowadzenie – Artur Andrus. Dziedziniec Centrum Sztuki Galeria El. Ceny biletów od 40 zł do 110 zł.
      
       W niedzielę 26 sierpnia o godz. 14 w Bazylice Archikatedralnej we Fromborku odbędzie się ostatni koncert organowy. Wystąpią: Michał Chorosiński, recytacje (Polska), Andrzej Chorosiński, organy (Polska), Kwintet Dęty Filharmonii Narodowej w Warszawie. Bilety w cenie 15 i 20 zł można kupić przed wejściem do katedry.
      
       Do 31 sierpnia w Galerii Spatium Novum Biblioteki Elbląskiej trwa wystawa okładek powieści kryminalnych autorstwa Anny Damasiewicz. Wstęp wolny.
      
       W Galerii Nobilis (drugie piętro CSE Światowid) trwa wystawa „Obrazy” Izy Jaśniewskiej, którą będzie można oglądać do 5 września. Wstęp wolny.
      
       Muzeum Archeologiczno-Historyczne zaprasza do zwiedzania w ciszy i zadumie wystawy „Podróż przez życie – Memento mori”. Na ekspozycję składają się kartusze, specyficzne zdobienia trumien, pochodzące w większości z elbląskiego kościoła Najświętszej Marii Panny. Wystawa zaprezentowana została w jednej z sal muzealnego budynku Gimnazjum. Zwiedzać ją można do końca wakacji.
      
       W Galerii Zum można oglądać wystawę malarstwa i grafiki przedwojennych artystów elbląskich. Na ekspozycję składają się prace H. Schultza, P.E. Gabla, S. Chlebowskiego, B. Hellingratha oraz mapy z okolic Gdańska i Elbląga z XVII - XIX w. Wystawa będzie czynna do 10 września, od poniedziałku do czwartku w godz. 12-17.
      
       W mieszczącej się przy ul. Kowalskiej Klubokawiarni Starovka oglądać można prace Miriam Stołowskiej. Wystawa prac potrwa do 24 sierpnia. Wstęp wolny.
      
       Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza na wystawę członków krakowskiego stowarzyszenia Otwarta Pracownia. Wystawa potrwa do 31 sierpnia. Wstęp wolny.
       Również w Galerii EL można oglądać kolejną wystawę z cyklu Elbląg Plastyczny. Swoje prace prezentuje Joanna Pacewicz. Wystawa czynna będzie do 31 sierpnia. Wstęp wolny.
      
       W Muzeum w Malborku do końca sierpnia oglądać można wystawę „Z Torunia do gwiazd. Opowieść o Mikołaju Koperniku”, poświęconą postaci Mikołaja Kopernika.
      
       Soccer Cup, tenis ziemny i stołowy, koszykówka uliczna, unihokej - to niektóre z propozycji MOSiR do wyboru dla tych, którzy wybrali wakacje w mieście. Udział we wszystkie zajęciach Lata z MOSiR-em jest bezpłatny.
      
       Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu do końca sierpnia organizuje zajęcia dla turystów i elblążan, głównie dla dzieci - Lato w Muzeum. Dla osób indywidualnych zajęcia są bezpłatne, dla grup zorganizowanych odpłatność wynosi 60 zł od grupy do 30 osób tak, jak za lekcje muzealne.
      
       Więcej informacji o nadchodzących wydarzeniach znajdziecie w dziale IMPREZY oraz zakładce KULTURA. Możecie też liczyć na relacje i fotorelacje z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.
      
      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama