UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca

 
Elbląg, W tym tygodniu      portEl    poleca

Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia.

Sezon wakacyjny w pełni więc, co w kulturalnej trawie piszczy?
       W sierpniu od poniedziałku do piątku w godz. 10-13 organizowane są w Bramie Targowej animacje historyczne, dawne gry i zabawy prowadzone przez edukatorów z Muzeum Archeologiczno-Historycznego. Oprowadzanie po Bramie Targowej o godz. 12.30. Dodatkowo w każdy poniedziałek "Opowieści o historii" dla dorosłych. Dziś, 12 sierpnia, "Tradycje pieśni legionowej", prowadzi Tomasz Gliniecki.
       Wędrująca wystawa ruszyła na podbój okolicy! Od 14 sierpnia (środa) będą mogli oglądać ją mieszkańcy Suchacza. Wystawa podsumowuje dwa lata spotkań fotografów amatorów, którzy z aparatami w ręku chodzili po niemal całym Elblągu i nie tylko, odkrywając często zupełnie nowe miejsca. Zdjęcia pokazują elbląską codzienność, coś zwykłego, obok czego codziennie przechodzimy, nie zauważając tego.
       Galeria EL zaprasza najmłodszych na szóstą już edycję Wakacyjnych Warsztatów Artystycznych. Od 12 do 14 sierpnia warsztaty animacji poklatkowej poprowadzi Wiktor Piskorz . Wstęp wolny.
       Z kolei ludzie starożytnego Bałtyku zapraszają wszystkich miłośników zamierzchłych czasów do Elbląga na południowy narożnik Wyspy Spichrzów, od 15 do 18 sierpnia, na Międzynarodowy Festiwal Wikingowie z Truso w Elblągu. W programie m.in. walki wojowników, koncerty muzyki średniowiecznej, konkursy plebejskie. Początek w czwartek (15 sierpnia) o godz. 13.
       I Kolej na kino. W piątek 16 sierpnia o godz. 21 na plaży w Suchaczu będzie można obejrzeć kultowy "Rejs". Wstęp wolny.
       Koło Przewodników i Pilotów Turystycznych im. R. Gierzyńskiego przy Oddziale Ziemi Elbląskiej PTTK zaprasza w kolejne wakacyjne soboty na cykl spotkań „Przewodnicy zapraszają” w ramach akcji związanej z obchodami Międzynarodowego Roku Przewodników Turystycznych. 17 sierpnia - Stare Miasto, spotkanie o godz.10 na dziedzińcu Muzeum.
       W sobotę, 17 sierpnia o godz. 18 w ramach Festiwalu Elbląskie Noce w Muszli Koncertowej w Bażantarni wystąpi zespół Chwila Nieuwagi. Wstęp wolny.
       A w niedzielę o godz. 14 we Fromborku odbędzie się kolejny koncert 46. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej. 18 sierpnia wystąpi Maurizio Corazza (organy, Włochy). Bilety do nabycia w kasie katedralnej w cenie: bilet normalny 20 zł, ulgowy 15 zł.
       Również w niedzielę (18 sierpnia) w Bażantarni odbędzie się ostatni koncert XVI Letniego Salonu Muzycznego. Zagra Old Timers - zespół, który w polskim jazzie tradycyjnym jest symbolem i legendą. Początek koncertu o godz. 17. Wstęp wolny.
      
       Więcej informacji o bieżących i nadchodzących wydarzeniach oraz o wystawach znajdziecie w dziale IMPREZY oraz zakładce KULTURA.
       Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama