UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca

 
W tym tygodniu portEl poleca

Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia.

W sierpniu od poniedziałku do piątku w godz. 10-13 organizowane są w Bramie Targowej animacje historyczne, dawne gry i zabawy prowadzone przez edukatorów z Muzeum Archeologiczno-Historycznego. Oprowadzanie po Bramie Targowej o godz. 12.30. Dodatkowo w każdy poniedziałek "Opowieści o historii" dla dorosłych. Dziś, 19 sierpnia, "Franza Komnicka samochody z Elbląga", spotkanie poprowadzi Tomasz Gliniecki.
      
       W ramach cyklu "Blues jest cool" 21 sierpnia, w środę, o godz. 20.15 w elbląskim klubie Mjazzga odbędzie się koncert, którego bohaterami będą angielscy bluesmani: wirtuoz harmonijki ustnej Paul Lamb i jego równie utalentowany przyjaciel, gitarzysta i wokalista Chad Strentz. Bilety 25 zł i 35 zł w dniu koncertu.
      
       W ten weekend odbędą się Elbląskie Noce. Festiwal Piosenki Wartościowej. Impreza rozpocznie się w piątek (23 sierpnia) o godz. 19 na Dziedzińcu Centrum Sztuki Galeria El koncertem Najlepsi z Najlepszych i występem Meli Koteluk. Ceny biletów od 10 do 50 zł.
       W sobotę (24 sierpnia) Dobra noc z kabaretem, czyli rozmowy przed snem. Wystąpią kabarety: Limo, Jurki, K2 i Puk. Reżyseria: Krzysztof Jaślar. Prowadzenie: Znany Wojtek Kamiński i Sasza Żejmo. Cena biletów: od 40 zł do 80 zł.
       Festiwal zakończy koncert Okolice Komedy z udziałem Hanny Banaszak, Doroty Miśkiewicz, Adama Nowaka, Majewski/Miśkiewicz Quintet oraz Piotra Kałużnego odbędzie się w niedzielę, 25 sierpnia o godz. 20. Cena biletów: od 30 zł do 60 zł.
      
       W sobotę odbędzie się kolejny spacer z przewodnikiem  PTTK. Tym razem w programie Wyspa Spichrzów. Zbiórka uczestników godz.10 przy moście wzdłuż ul. Studziennej.
       Natomiast w niedzielę o godz. 14 we Fromborku odbędzie się finałowy koncert 46. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej. Wystąpią: Maria Perucka, skrzypce, Polska oraz Danuta Mossakowska-Dulska, sopran, Niemcy i Roman Perucki, organy, Polska. Bilety do nabycia w kasie katedralnej w cenie: bilet normalny 20 zł, ulgowy 15 zł.
      
       Więcej informacji o bieżących i nadchodzących wydarzeniach oraz o wystawach znajdziecie w dziale IMPREZY oraz zakładce KULTURA.
       Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)