UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Warsztaty z filcowania

Elbląg, Warsztaty z filcowania

Dlaczego wełna się filcuje, jakie są jej gatunki, kiedy zaczęto stosować technikę filcowania wełny, jakie jest współczesne zastosowanie filcu i jak się filcuje - tego się będzie można dowiedzieć podczas warsztatów z filcu prowadzonych od września w Centrum Spotkań Europejskich Światowid.

Filcowanie (z niem.), a po polsku spilśnianie jest najstarszą znaną człowiekowi metodą uzyskiwania tkaniny. Najstarsze wiadomości na temat tej techniki pochodzą już z okresu neolitu. Filcu używano w Skandynawii, na Syberii jak również w starożytnym Rzymie i Grecji. Ostatnio stało się bardzo popularne, a wykonywana z filcu biżuteria jest chętnie kupowana i noszona.
       Warsztaty obejmować będą 20 godzin zajęć dydaktycznych podczas których uczestnicy dowiedzą się, dlaczego wełna się filcuje, jakie są jej gatunki, kiedy zaczęto stosować technikę filcowania wełny, jakich narzędzi używa się do wyrobu filcu, jakie jest jego zastosowanie współcześnie. Następnie uczestnicy, poprzez ćwiczenia, dowiedzą się, jak wykonać formy płaskie i przestrzenne, mozaikę, z jakimi materiałami można łączyć filc, jak farbować runo i gotowy filc. Po zdobyciu podstawowych umiejętności uczestnicy warsztatów zaprojektują i wykonają jedną własną oraz jedną wspólną formę filcową.
       Wszyscy uczestnicy kursu otrzymają zaświadczenie o jego ukończeniu zawierające informacje o ilości godzin zajęć dydaktycznych oraz z wykazem poruszonych tematów.
       Prowadząca zajęcia - Helena Wojciechowska, instruktor plastyki z uprawnieniami do samodzielnego prowadzenia pracowni rękodzieła artystycznego
       Szczegóły na: http://swiatowid.elblag.pl
       Wszelkie pytania kierować mogą Państwo dzwoniąc pod numer telefonu: 55 611 20 85 w godzinach od 10 do 18, od poniedziałku do piątku, na adres mailowy: helena.wojciechowska@swiatowid.elblag.pl lub zgłosić się osobiście do pracowni plastycznej w pok. nr 45 (II piętro CSE Światowid) w godzinach od 10 do 18.
       Materiał filmowy dotyczący filcowania, tego jak można to zrobić samemu i jak wyglądaj warsztaty filcowania można zobaczyć klikając na link.
      
Edyta Jasiukiewicz, Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama