UWAGA!

Wernisaż w mini galerii „Rudy kot”

 Elbląg, Wernisaż w mini galerii „Rudy kot”
fot. nadesłana

Filia nr 4 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Ogólnej zaprasza w piątek, 4 marca o godz. 18 na wernisaż malarstwa autorstwa Teresy Staszewskiej pt. „Malować każdy może”. Główną tematyką obrazów są konie, pejzaże, kwiaty, akty. Wstęp wolny.

Teresa Staszewska o sobie:
       Moja przygoda z malarstwem na dobre się zaczęła, gdy przeszłam na emeryturę. Miałam wówczas czas, aby zmierzyć się z czymś, co zawsze mnie intrygowało, a z drugiej strony było pewnego rodzaju zagadką. Skoro śpiewać każdy może, to dlaczego nie można tego odnieść do malowania (tak sobie myślałam). Dzisiaj już wiem, że malować też każdy może – jeden lepiej, drugi gorzej. Jestem tego dowodem; bez żadnego przygotowania, ani teoretycznego, ani też praktycznego podjęłam decyzję, że chcę to zrobić – i się zaczęło.
       Przez kilka lat malowałam sobie w domku bez pamięci. Malowałam to co chciałam i jak chciałam, nie obawiając się znikąd krytyki. Nie było dla mnie tematów, za które się nie brałam. Nie wiedziałam, że jest coś dla mnie za trudne, że może na tym etapie nie powinnam się za to brać, bo nie mam odpowiedniego warsztatu.
       Pierwszy obraz, który namalowałam to były „Konie we mgle”, do którego mam ogromny sentyment i z którym się nigdy nie rozstanę. Malowałam konie, kwiaty, portrety, pejzaże i akty. Te ostatnie chyba najwięcej sprawiały mi problemów, a więc były też dla mnie największym wyzwaniem, bo trzeba było zachować proporcje i te wszystkie szczegóły. Ale nie poddawałam się. Były gorsze i lepsze. Częściej gorsze niż lepsze, ale cóż – nikt mi nie powiedział, że będzie łatwo, a to przecież tylko zabawa i sama przyjemność, i satysfakcja.
       Malowałam, malowałam, aż co niektórzy myśleli, że mam z tym problem, a ja tylko chciałam, aby moje akty były coraz lepsze. Dziś wiem, że jest to temat, w którym czuję się dosyć dobrze. Jest jeszcze wiele tematów, gdzie znam swoje braki, nad którymi muszę popracować, ale zachowam to dla siebie. Każdy ma przecież swoje tajemnice i ja też takie mam. Maluję już od 2007 r. Do tej pory trzykrotnie brałam udział w Otwartych Salonach Plastycznych przy Spółdzielczym Domu Kultury SM „Zakrzewo” w roku 2008, 2009, 2011.
       Jest to mój pierwszy samodzielny wernisaż, dlatego chcę pokazać zarówno trochę swoich pierwszych prac z początkowego okresu, kiedy malowałam, jak i te ostatnie, gdy zaczęłam malować pod okiem swojego nauczyciela – bardzo wyrozumiałego i ciepłego malarza Zbyszka Śmiechowskiego, za co mu bardzo dziękuję, za wszystkie jego uwagi i rady.
      
       Mini galeria „Rudy kot” - ideą galerii „Rudy kot” jest promowanie twórczości mieszkańców naszego miasta. Wystawy odbywają się tam pod hasłem „Pasje małe i duże”, dając możliwość prezentowania artystom amatorom swoich prac.
       Wystawę będzie można oglądać do końca marca w godz. otwarcia filii: poniedziałek-piątek, 10.00-18.00.
       Na wernisaż zapraszamy osoby dorosłe.
      
       Więcej informacji:
       Filia nr 4
       ul. Ogólna 59/1
       tel. (55) 625 60 90/9
      
Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama