UWAGA!

Wiosna z Elbląską Orkiestrą Kameralną

 
Elbląg, Wiosna z Elbląską Orkiestrą Kameralną
fot. nadesłana

Zima powoli ustępuje, pojawiają się pierwsze symptomy wiosny. Elbląscy kameraliści, aby wywołać tę najpiękniejszą porę roku, zwłaszcza w naszych sercach, przygotowali propozycje, pełne pozytywnej energii.

Pierwszym z koncertów, który może nas wprowadzić w dobry nastrój jest „Nowe oblicze akordeonu”. Akordeon wyróżnia się niezwykłym bogactwem brzmienia, a możliwości tego instrumentu elbląskiej publiczności zaprezentuje Rafał Grząka. Grząka to akordeonista, kompozytor, laureat ponad 35. międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów akordeonowych. Stale koncertuje w Polsce i na świecie, a współcześni kompozytorzy powierzają mu prawykonania utworów na bandoneon i akordeon. Koncert, który odbędzie się 24 marca o godz. 19 poprowadzi dyrygent i kompozytor, Rafał Janiak.
       Z pewnością pobudzająco na melomanów zadziała następna propozycja. W prima aprilis, 1 kwietnia o godz. 19 nie może się odbyć inny koncert, jak pełen dowcipu i zabawy. „Speaking Concert - Cztery Pory Roku… czyli czego nie wiemy o Antonim V.?” to niecodzienne przedsięwzięcie, w którym tradycja zderza się ze współczesnością poprzez połączenie dzieł muzyki klasycznej i nowoczesnych multimediów. Koncert poprowadzi Marcin Sompoliński, dyrygent i prelegent w jednej osobie, który z charakterystycznym dla siebie poczuciem humoru zabierze słuchaczy w dźwiękową podróż. Uwagę skupimy na twórczości Antonio Vivaldiego, jednego z najważniejszych, ale i najbardziej tajemniczych kompozytorów epoki baroku.
       W wiosennym repertuarze nie mogło zabraknąć propozycji dla najmłodszych melomanów. 9 kwietnia o godz. 12 i 17 EOK zaprasza dzieci i rodziców na koncert „Muzyczna kraina walcem brzmiąca”. Podczas tej muzycznej przygody, w radosnym nastroju wprowadzimy słuchaczy w świat walca. Oprócz wysłuchania utworów mistrzów kompozycji tj. „Nad pięknym modrym Dunajem” Johanna Straussa czy „Cztery pory roku: Wiosna” Antonia Vivaldiego, nasza młoda publiczność będzie mogła poznać tajniki instrumentów, usłyszy ciekawostki na temat muzyki i jej twórców, weźmie udział w zabawach. Ponadto swoje umiejętności taneczne zaprezentują uczestnicy Akademii Sztuki Baletowej działającej przy Szkole Tańca Broadway.
       Na nasz dobry nastrój może wpłynąć łagodny i harmonijny dźwięk skrzypiec, zwłaszcza w najlepszym wykonaniu. „Wieczór Wirtuozów” (23 kwietnia, godz.18) będzie spotkaniem z Krzysztofem i Jakubem Jakowiczami, ojcem i synem. Artyści wystąpią w szczególnym koncercie, podczas którego zagrają repertuar na dwoje skrzypiec. Połączenie umiejętności dwóch utalentowanych i docenianych skrzypków, z pewnością da niezwykły efekt.
      
       Więcej informacji znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej.
       Sponsor Główny Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Meble Wójcik
       Sponsorzy Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Metal Expert Sp. z o.o. Sp. J., Toyota Knedler Sp. z o.o.
      

       Patronem medialnym Elbląskiej Orkiestry Kameralnej jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

      
Elbląska Orkiestra Kameralna
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama