UWAGA!

Wirtualne zwiedzanie w CSE Światowid

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zaprasza do wirtualnego zwiedzania ekspozycji zdjęć autorstwa Krzysztofa Koseckiego, powstałych jako rezultat wyjątkowych metamorfoz.

Głównym celem projektu „Elbląskie metamorfozy”, bo o nim tu mowa, była pomoc mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej „Niezapominajka” oraz dzieciom z Domu Dziecka w Elblągu. Pomoc ta polegała na odmianie ich wizerunku – metamorfozie, która miała na celu pozytywne postrzeganie siebie i podniesienie swojej samooceny. Skłonienie podopiecznych obu placówek do wspólnych działań zaowocowało ponadto integracją międzypokoleniową.

Przypomnijmy, że na początku tego roku zorganizowano spotkanie podsumowujące działania projektu. Spotkanie to rozpoczęło się od profesjonalnych zdjęć pensjonariuszy przed metamorfozą. Później przystąpiono do przygotowań modeli i modelek – młodzież z elbląskich szkół pomogła w zrobieniu makijaży i fryzur – a na koniec odbył się pokaz mody pod tytułem „Lata dwudzieste”.

Wszystko to zostało uwiecznione na pięknych fotografiach o wymiarach 50 x 70 cm, które gdyby nie pandemia koronawirusa można byłoby podziwiać na holu drugiego piętra CSE „Światowid”. Nasza instytucja nadal pozostaje jednak zamknięta dla widzów, ale całą wystawę można obejrzeć w formie wirtualnego spaceru – zapraszamy do obejrzenia filmu, który dostępny jest na naszym kanale na YouTube.

 

CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama