UWAGA!

Włoskie brzmienie

2008-07-22
Aktualizowany 2008-07-26 22:10
Elbląg, Emanuele Cardi
Emanuele Cardi

We Fromborku trwa 41. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej. W niedzielę 27 lipca wystąpi Emanuele Cardi z Włoch. Koncert rozpocznie się o godz. 14 w Katedrze Wniebowzięcia NMP.

Emanuele Cardi - organista i chórmistrz kościoła św. Marii i Sanktuarium w Battipaglia, gdzie znajdują się najbardziej znane instrumenty reprezentujące współczesne budownictwo organowe. Dyplom z wyróżnieniem w zakresie wykonawstwa i kompozycji muzyki organowej uzyskał w klasie wybitnego pedagoga Wijnanda van de Pol’a w konserwatorium w Perugii. Posiada również dyplom w zakresie gry na klawesynie, fortepianie i dyrygentury chóralnej. W kręgu jego szczególnych zainteresowań znajduje się budownictwo organowe XVI i XVII wieku. Jest autorem kilku artykułów opublikowanych w prasie branżowej.
     Jako organista występuje w całej Europie i w USA. W swoim bogatym dorobku artystycznym posiada koncerty inaugurujące organy. Na szczególną uwagę zasługują koncerty artysty z okazji restauracji wielkich organów Hillisa w kościele w Belfaście (Irlandia) oraz organów Aeolian – Skinner w kościele w Worcester (USA). W swoim dorobku posiada nagrania płytowe (płyta „Il Corale”). Obecnie wykłada w konserwatorium w Messynie na Sycylii.
     Koncert włoskiego organisty odbędzie się 27 lipca (niedziela) o godz. 14 w katedrze we Fromborku.
     Ceny biletów: normalny 20 zł, ulgowy 15 zł, rodzinny 40 zł.
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama