UWAGA!

Z nadzieją na spotkanie w Braniewie

 Elbląg, Z nadzieją na spotkanie w Braniewie
(fot. Łukasz Owczarzak)

DAGADANA (ДаґаДана), bo o nich mowa, to polsko-ukraińskie trio, łączące różne style muzyczne. Przeplatając jazz, folk i elektronikę tworzą niepowtarzalny język zespołu. Ciepło przyjęty przez elblążan zespół, który występował w marcu w Bibliotece Elbląskiej, tym razem zaprasza swoich fanów do Braniewa.

Powstanie DAGADANA to efekt znajomości muzyków, która rozpoczęła się w 2007 roku. Daga Gregorowicz (Poznań), Dana Vynnytska (Lwów) i Miko Pospieszalski (Częstochowa) to muzycy obracający się w różnych nurtach muzycznych – od klasyki po breakbeat. Poznali się przy okazji eksperymentowania z jazzem na krakowskich warsztatach „International Summer Jazz Academy". Swoją postawą udowodniają, że odległość i granice między państwami, to żadna przeszkoda dla muzyki. Właśnie ona – muzyka - podparta przyjaźnią, przyciąga ludzi do siebie.
       Pełne humoru koncerty, pokazują, że DAGADANA proponuje ten rodzaj muzyki, który uszczęśliwia zarówno słuchaczy, jak i twórców. Ciepłe wokalizy, przetwarzanie głosu na żywo, odważne plastikowe brzmienia, transowy kontrabas oraz wykorzystanie dziecięcych instrumentów muzycznych, to recepta DAGADANY na oczarowanie słuchacza dźwiękami, których nigdy dosyć. Międzykulturowy projekt powinien przypaść do gustu każdemu słuchaczowi otwartemu na słowiańską duszę, szaloną z jednej, łagodną z drugiej strony.
       Trasa promuje debiutancki album "Maleńka". Zespół zdobywa coraz więcej wiernych fanów w coraz to kolejnych krajach. Jako jedyny europejski skład został zaproszony na Festiwal Ludów Pustyni w Maroko! Mają już w swoim dorobku występ na Heineken Open'er Festival, Za Jazz Fest , Olympus Jazz Nights. Tam gdzie docierają, tam łamią granicę pomiędzy narodami, pomiędzy sceną a publiką, udowodniając, że szczerość w muzyce wprowadza niesamowitą mistyczną przygodę dziejącą się między ludźmi.
       17 września dotrą do Braniewa i postarają się podbić serca publiczności zebranej w Braniewskim Centrum Kultury. Publiczność proszona jest o przyniesienie na koncert zabawek - przeszkadzajek. Przy ich udziale stworzymy razem z zespołem wieloosobową, radosną orkiestrę.
       Koncert odbędzie się w Braniewskim Centrum Kultury, 17 września, o godz. 20:30
      
oprac. kos
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama