UWAGA!

SP 23: boisko czy parking?

 
Elbląg, SP 23: boisko czy parking?
(fot. Anna Dembińska)

Pełno dziur, wystających metalowych części i szkła – tak prezentuje się boisko szkolne Szkoły Podstawowej nr 23 przy ul. Słonecznej. Miejsce, które powinno być bezpieczne dla dzieci, obecnie pełni funkcję parkingu, ponieważ dyrekcja ze względu na fatalny stan boiska zabroniła korzystać z niego swoim uczniom. Zobacz zdjęcia.

Boisko przy SP nr 23 zmieniło się nie tylko w parking. To także miejsce, gdzie wyprowadzane są okoliczne psy, a także miejsce towarzyskich spotkań przy alkoholu. – Prawie codziennie, nawet do południa widzę, jak zbiera się tam parę osób na piwko – opowiada mieszkaniec bloku sąsiadującego ze szkołą. – To chyba powinno być miejsce dla dzieci, a nie bar?
       - Boisko jest w opłakanym stanie – mówi Joanna Kanikuła, wicedyrektor SP23. – Od tamtego roku musiałyśmy wstrzymać zajęcia z wychowania fizycznego na boisku ze względu na bezpieczeństwo dzieci. W 2013 roku obok boiska postawiliśmy plac zabaw, na który otrzymaliśmy dofinansowanie z miasta i na chwilę obecną nie mamy środków na naprawę boiska.
       Jak wyjaśnia Joanna Kanikuła, od lat szkoła walczy z procederem picia alkoholu w obrębie placówki po godzinach jej zamknięcia. - Współpracujemy w tej sprawie i z policją, i ze Strażą Miejską. Robimy, co możemy – dodaje wicedyrektor.
       Szkoła postanowiła zawalczyć pieniądze na modernizację boiska w obecnej edycji budżetu obywatelskiego.
      
K
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • A ja jeszcze nigdy nie widziałem tam policji ani straży miejskiej , a po drugie wine za stan boiska piłkarskiego nosi dyrekcja szkoły która latami nic nie robiła z tym problemem większość szkół ma swoje boiska i problemu z miejscowymi pijaczkami nie ma , w szkole nr 23 moim skromnym zdaniem rządzący ów szkoła nic nie robia
 • Kanikuły. .. tara tatta tara ta
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  2
  zębula(2017-09-28)
 • Wg. mnie jest to najwyższy poziom patologii aby miasto nie potrafiło zagospodarować środki finansowe na utrzymanie boiska szkolnego. Przecież to jest podstawa do prawidłowego rozwoju fizycznego dzieci. Najlepiej zamknąć a dzieciaki niech siedzą na murach że srajfonami. Potem lament bo plaga otyłości nastała. Rozumiem p. Dyrektor, rozumiem że szkoły może nie stać na modernizację, ale do cholery szkoła bez boiska to już szczyt absurdu. Natomiast nie jestem w stanie pojąć jak to nie da się zrobić porządku z menelostwem na terenie szkoły. To już jest tylko lenistwo i nieudolność służb mundurowych. Na terenie Sp.12 ta sama sytuacja. Córka nie może iść pojeździć na rolkach bo żuleria okupuje boisko już od 18.00. W weekendy pełnią już dyżur 24/h na dobę. Oczywiście dzwonię na SM ew. Policję ale z równie takim samym skutkiem mogę sobie zadzwonić na sex telefon. Mam się bić z menelostwem? Ludzie tu chodzi o podstawy egzystencji w cywilizowanym mieście w cywilizowanym kraju. Wstyd że takie problemy jak brak boiska przy szkole i panoszące się menelostwo w ogóle istnieją. To miasto stacza się coraz bardziej na dno.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  25
  0
  actros(2017-09-28)
 • szkoła 21 - sytuacja jeszcze gorsza. .. ..
 • To zwolnić taką dyrekcje nieudaczników. Na dachu niech parkują, nabudynkach albo na ścianach. No to już jest sk,,,,,,,,, stwo.
 • A gdzie PORTO ? Które to urzędnicze patałachy odpowiadają za tatą inwestycje ? Bank, apteke albo jeszcze biedronke postawcie. Że na waszą nieudolność nie ma bata ale skończy wam się eldorado na stołkach trwoniąc publiczne pieniądze.
 • To słabo patrzysz, albo do okulisty. A problem jest w tym iż policja wjeźdża to "towarzystwo" się wynosi ptzez dziurę w płocie od ul. Kosynierów, zresztą miejscówa jest pod krzaczkiem zaraz przy dziurze. A policja jest widoczna z kilometra. :) Nie lepiej by było dwa radiowozy na raz skoordynować z dwóch stron? Ale nasza policja jest od fotoradarów, nie zapiętych pasów. Pomoc gdy potrzebna to nie ich bajka.
 • Mieszkam hmmm ... 20 metrów od tego boiska i powiem szczerze że jak się wprowadziłem to widok samochodów na boisku szkolnym oraz psy wyprowadzane na teren szkoły były dla mnie szokiem. Ale trzeba przyznać dyrekcji iż poradziła sobie z miejscówka na schodach zagradzając nowy plac zabaw.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  0
  mieszkaniec(2017-09-28)
 • Boisko w opłakanym stanie , dzieci zamiast w pełni korzystać z boiska to w pełni uważają aby Sobie na Tym boisku krzywdy nie zrobić. Co do Dyrekcji i walki z alkoholem...osobiście gnalem malolatow z boiska bo doili browarach , gdzie obok stała Pani od W-Fu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  2
  mieszkaniec(2017-09-28)
 • ciekawe jak wchodzą wiem że było tak jak w artykule - wieczorami pełno młodzieży pijących piwka; spacery z psami i samochody ale obecnie teren szkoły jest zamknięty i poza godzinami szkolnymi nie można się tam dostać wiem bo mieszkam niedaleko i córka bardzo lubiła chodzić na ten mały placyk zabaw tam aż kilka miesięcy temu zrobiliśmy wielkie oczy bo wszystko w koło pozamykane - nie wiem po co ten artykuł :(
 • specjalnie nie wyremontowali boiska zeby miec parking dla nauczycieli. A jeszcze ci bniedni nauczyciele jakimi furmia podjezdzaja. .. .
 • Tak, bo stare Volvo i Opel Corsa to szczyt marzeń na nauczycieli. Żałosny komentarz.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  2
  nauczyciel(2017-09-28)
Reklama