UWAGA!

To mieszkańcy wydeptali tę ścieżkę

 
Elbląg, Nowy chodnik połaczy ul. Kolejową z al. Grunwaldzką
Nowy chodnik połaczy ul. Kolejową z al. Grunwaldzką (fot. Anna Dembińska)

Ma 316 metrów długości, 2 metry szerokości. Nie jest to może inwestycja na miarę wiaduktu, ale mieszkańcom ul. Kolejowej potrzebna. Dziś prezydent zaprosił dziennikarzy, aby pochwalić się nowym chodnikiem łączącym ul. Kolejową, Willową i al. Grunwaldzką.

Na tę inwestycję mieszkańcy ulic Kolejowej i Willowej czekali z niecierpliwością. Projekt budowy chodnika został zgłoszony do budżetu obywatelskiego (na 2017r.), ale wówczas nie zyskał wystarczającej liczby głosów, by doczekać się realizacji.
       - Ten temat już od dłuższego czasu był poruszany przez spółdzielnię „Zrzeszeni”, moim zdaniem ta inicjatywa była warta poparcia – mówił Witold Wróblewski, prezydent Elbląga podczas dzisiejszego briefingu prasowego.
       - To mieszkańcy wydeptali tę ścieżkę. Dzisiaj się cieszymy, bo praktycznie osiedle zostało uzupełnione tym chodnikiem. Część chodnika przy Hali Sportowo-Widowiskowej już istniała, ale brakowało nam przedłużenia do ul. Kolejowej – mówił Adam Basiukiewicz, prezes spółdzielni mieszkaniowej „Zrzeszeni”. 

  Elbląg, To mieszkańcy wydeptali tę ścieżkę
(fot. AD)


       Chodnik ma 316 metrów długości, 2 m szerokości (miejscami trzeba było go zwęzić do 1,5 metra.), 13 nowoczesnych ledowych lamp o mocy 27 watów każda, 4 ławki parkowe i plastikowe pojemniki na odpady. Wszystko za 255 tys. zł, w całości sfinansowane z miejskiego budżetu. 
       - Jak obserwujemy, chodzą tędy głównie dzieci ze szkoły podstawowej nr 16. Dzięki ścieżce ten teren stal się bardzo atrakcyjny pod względem rekreacyjnym, część ludzi jeździ na rowerach, część wychodzi na spacer z psami. To bardzo ważna i istotna inwestycja w tej części osiedla – cieszył się Adam Basiukiewicz
       - Obok jest hala sportowa, z której korzysta wiele osób podczas imprez masowych. Ten chodnik stanowi dogodne połączenie poza ruchem kołowym, gdzie można pospacerować i dojść do hali – dodał Witold Wróblewski.
       Nowy chodnik łączy ulicę Kolejową, Willową z aleją Grunwaldzką obok Hali Sportowo-Widowiskowej.
      

Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Ładny póki cepy nie zaczną parkowac uat.
 • Brawo prezydent Nowak i Wróblewski. Brawo nasi urzędnicy i spółdzielcy. Niech żyją mieszkańcy Elbląga
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  31
  18
  Trawniczek(2018-12-11)
 • Zrobili chodnik i do tego prezydent miasta zajmuje sie czyms takims zapraszajac dziennikarzy? Szkoda, ze jeszcze wstegi nie przecial i ksiedza nie zaprosil. XXI i takie rzeczy. .. Wez sie chlopie za robote, a nie teraz bedziesz chwalil sie kazdym chodnikiem, trawnikiem, zalatana dziura w miescie. Odlacz wreszcie ten Elblag od tego Wojewodztwa, a zajmujesz sie pierdolami.
 • Przetarg był czy znowu z wolnej ręki Epgk klepie za nasze pieniądze chodniki?
 • Jest w naszym mieście więcej takich ścieżek, po których ludzie chodzą od wielu lat, jednym z wielu przykładów mogą być ścieżki przez podwórko z ulicy fabrycznej na róg Hetmanskiej i Czerniakowskiej, albo chociażby ścieżki na ukos spod torów na ulicy Malborskiej w stronę biedronki na Zatorzu, tam jest ogrom miejsca do wykorzystania, a jednak nikt nic z tym nie robi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  24
  1
  Ja z Elbląga (2018-12-11)
 • wybuduje lidzia stonkę i po krzyku
 • Jeśli dobrze kojarzę to sam prezes spółdzielni próbował zebrać podpisy pod któraś z inicjatyw wokół osiedla także brawo. Chodniki powinny powstawać tam gdzie ludzie tworzą naturalne ciągi piesze i wydeptuja ścieżki a nie tak by ładnie wyglądało i w ten sposób powstają kwadratowe zakręty które i tak każdy '' ścina" idąc po trawie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  32
  1
  Mieszkaniec osiedla(2018-12-11)
 • Chodnil oczuwoście potrzebmu,ale prezydent chwali się dziennikarzą za tak potężną inwestycję,chodnik he he inwestycja na miarę wioski
 • Niektórzy powinni poznać prawo o zamówieniach publicznych, gdyż coraz częściej zamieszczane przez nich komentarze świadczą o ich niewiedzy w tych kwestiach.
 • Wróbelki ćwierkają (nie mylić z Prezydentem!), że podobno na prawo od tej ścieżki, czyli w miejscu obecnego boiska do piłki nożnej oraz placu zabaw, ma powstać kolejny blok mieszkalny. Czy ktoś "ogarnięty" (Urząd Miejski albo SM "Zrzeszeni") może tą informację jednoznacznie potwierdzić albo jej zaprzeczyć?
 • A może tak Pan Prezydent polecił by swoim ludziom by Ci zajęli się w końcu ustawieniem świateł z skrzyżowania Płk. Dąbka, Jana Pawła i w stronę Fromborskiej ( z Zawady w stronę Jaru ). To jest żenada by w tak dużym mieście nie znalazł się żaden fachowiec który by mógł ustawić tak światła by można było przejecg=hać bez zbędnego zatrzymywania się co chwila.
 • Niech Prezydent zobaczy i pochwali się jak się chodzi chodnikiem (którego nie ma) przy ulicy Nowogródzkiej. Wstyd. .. .
Reklama