UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Człowiek jako centrum

 
Elbląg, Konferencji w EUHE przewodniczy prof. Mieczysław Plopa
Konferencji w EUHE przewodniczy prof. Mieczysław Plopa (fot. AD)

- Organizujemy swoje sprawy, życie rodzinne i społeczne w zależności od tego jak rozumiemy siebie, swoje relacje z ludźmi, zadania i obowiązki wobec innych osób. Na miarę tego kształtujemy teorię wychowania, postępowania czy działania – mówił prof. Krzysztof Kalka na dzisiejszym (14 maja) otwarciu corocznej Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Człowiek u progu trzeciego tysiąclecia. Zagrożenia i wyzwania”, która odbywa się na Elbląskiej Uczelni Humanistyczno- Ekonomicznej.

– Nasze życie rozwija się w ogromnym tempie, żyjemy szybko, w biegu, w stresie, czasami tylko zadając sobie pytanie dokąd zmierzamy – mówiła wiceprezydent Elbląga Grażyna Kluge podczas otwarcia konferencji. – Pytamy też jak żyć, jak wychowywać dzieci, jak troszczyć się o rodzinę, ale także o swój awans zawodowy. Myślę, że u progu nowego wieku stawiamy tego rodzaju pytania, po to, by móc realizować wyzwania, ale także po to, by móc unikać zagrożeń.
       Idea konferencji nie zmienia się od lat, niezmiennie w centrum jej zainteresowania pozostaje człowiek i najważniejsze elementy jego życia. Jej głównym przesłaniem jest pokazanie go z wielu różnorakich perspektyw.
       – Jak widzimy w programie na konferencji są obecne wieloaspektowe ujęcia, od edukacji, po relacje interpersonalne, relacje w pracy, aż po wymiar ekonomiczny czy nawet i medyczny. Sądzę, że każdy może znaleźć coś dla siebie – mówił przewodniczący konferencji prof. Mieczysław Plopa. – Nam, organizatorom, zależy przede wszystkim na tym, żeby pokazywać nowe idee, które pojawiają się w nauce. Wprawdzie zmniejszyła się liczba prezentacji, ale nie ucierpiała na tym ich jakość. Będzie mniej krótkich referatów, a więcej dłuższych wykładów. Mam nadzieję, że konferencja będzie się dalej rozwijać, choć bywa ciężko, przede wszystkim ze względów finansowych.
       Głównym aspektem pierwszego dnia konferencji była rodzina w szeroko pojętym zakresie. Od m.in. omówienia naukowego obrazu procesu zakochiwania się, przez obraz dzieciństwa zakorzeniony w kulturze, aż do różnego rodzaju uzależnień, na przykład od pracy, Internetu czy…sportu. Ważne było także ukazanie faktu, iż w dzisiejszym świecie brak umiejętności rozwiązywania problemów może prowadzić do rozpadu pożycia małżeńskiego.
       Niestety, na konferencji nie pojawił się prof. Zbigniew Lew- Starowicz, znany i ceniony seksuolog, którego pilne obowiązki zatrzymały w Warszawie.
       – W zasadzie te aspekty, o których chciał mówić profesor Lew- Starowicz już się pojawiły – wyjaśniał profesor Mieczysław Plopa. – Owocem naszych konferencji są cztery olbrzymie tomy wydane przez naszą uczelnię [ EUH-E- przyp. red.], ich analiza może sugerować, że spojrzenie na człowieka zostało przedstawione zarówno od strony szeroko pojętej tematyki, jak i w ujęciu bardziej szczegółowym.
       Jeszcze jutro od godz. 9, w auli 215 Elbląskiej Uczelni Humanistyczno- Ekonomicznej przy ulicy Lotniczej 2 będzie można wysłuchać wykładów, wśród których m.in. zostanie podjęty problem aspiracji edukacyjno- zawodowych elbląskiej młodzieży czy przedstawiona zostanie charakterystyka psychospołeczna elbląskich pracowników.
      

 


       Patronat nad konferencją objął prezydent Elbląga, Grzegorz Nowaczyk, a także Rektor Elbląskiej Uczelni Humanistyczno- Ekonomicznej, J. M. dr Magdalena Dubiella- Polakowska.
      

S. Rosiak, M. Wiloch
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Człowiek traktowany jak śmieć i obiekt korporacyjnej obróbki i eksploatacji. Manipulacja aspiracjami młodzieży w aspekcie problemu maksymalizacji zysku.
 • Oo mój promotor- sympatyczny człowiek. Serdeczne pozdrowienia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  mgr 2010(2012-05-15)
 • Mój rówieśnik. Pamiętam jak po rekolekcjach w kościele Św. Jerzego ( zburzony przy obecnej ul Gwiezdnej) był w centrum zainteresowania jednego księdza, który brał go na kolana ( ławka z prawej strony ). To mnie "ustawiło" do KT w Polsce.
Reklama