UWAGA!

Dwudziestka PWSZ, czyli czas zacząć nowy rok akademicki

 
Elbląg, Immatrykulacja studentów pierwszego roku PWSZ
Immatrykulacja studentów pierwszego roku PWSZ (fot. Michał Skroboszewski)

Około dwóch tysięcy studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu rozpoczęło dzisiaj nowy rok akademicki. Rok dla uczelni wyjątkowy, bo związany z 20-leciem jej istnienia. Zobacz więcej zdjęć.

To była inauguracja inna niż wszystkie. W związku z rokiem jubileuszu 20-lecia PWSZ zrezygnowano z wykładu inauguracyjnego, w zamian uczestnicy uroczystości obejrzeli 20-minutowy film, podsumowujący dotychczasowe osiągnięcia szkoły.
       - Gdy biegnę pamięcią do 1998 roku, kiedy powstała nasza uczelnia, wydaje się, że to było nie tak dawno... - mówił prof. Zbigniew Walczyk, rektor PWSZ w Elblągu. - Zaczynaliśmy pierwszy rok akademicki z 229 studentami. Teraz mamy ich niespełna dwa tysiące. Przez te 19 lat wydaliśmy 2300 dyplomów inżyniera i ponad 6700 dyplomów licencjata. Nasi absolwenci zakładają własne firmy, zajmują kierownicze stanowiska w wielu przedsiębiorstwach Rozbudowaliśmy naszą bazę dydaktyczną, wydaliśmy na inwestycje 67 milionów złotych, nastawiając się na kształcenie praktyczne, dostosowując nasze kierunki i specjalności do rynku pracy. Na 40 specjalności przez te 19 lat tylko cztery wygasiliśmy – wyliczał rektor. - W tym roku udało nam się zatrzymać trend spadającej liczby studentów, spowodowany przez niż demograficzny.
       Uczelnia realizuje pilotażowy program praktyk, którego jest liderem wśród wszystkich PWSZ-etek w Polsce. Kolejnym krokiem ma być powstanie Biura Karier Zawodowych, które ma działać zgodnie z zasadą „złotego trójkąta”, czyli ścisłą współpracą uczelni, samorządu i biznesu.
       - Zaczynam studia na informatyce. Wybrałem PWSZ, bo uważam, że ta uczelnia pozwoli połączyć mi wiedzę teoretyczną z praktyczną. W przyszłości chciałbym założyć własną informatyczną firmę - powiedział nam Cyprian Koszewski, jeden ze studentów pierwszego roku, który wziął udział w uroczystej inauguracji roku akademickiego.
       Jubileuszowy rok PWSZ zapowiada się wyjątkowo, a jego apogeum będą uroczystości zaplanowane na czerwiec przyszłego roku.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama