UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Nowy rok akademicki w PWSZ rozpoczęty

 
Elbląg, Rektor PWSZ Zbigniew Walczyk podkreślał dynamiczny rozwój uczelni
Rektor PWSZ Zbigniew Walczyk podkreślał dynamiczny rozwój uczelni (fot. WS)

Już po raz czternasty Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu zainaugurowała rok akademicki. Do nauki przystąpi po raz pierwszy bądź będzie ją kontynuować ponad 3,5 tysiąca studentów polskich, a także goście z różnych krajów świata. Dla wszystkich Gaudeamus zabrzmiał dziś (29 września) w sali kina Światowid.

Jak przypomniał prof. dr hab. inż. Zbigniew Walczyk, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu, uczelnia zbliża się do jubileuszu 15-lecia istnienia. Dotychczas wydała 6 099 dyplomów inżynierskich, licencjackich oraz ukończenia studiów podyplomowych.- To najlepsze świadectwo naszego pożytku – wskazywał rektor. – Nie zawiedliśmy elblążan. Nasi absolwenci znajdują zatrudnienie, nie kształcimy bezrobotnych.
       - Tegoroczna rekrutacja pokazała 10-procentowy wzrost zainteresowania naszymi kierunkami w porównaniu z rokiem ubiegłym – kontynuował rektor. – Kandydatów mamy ponad 1300, a rekrutacja trwa. Rok akademicki rozpocznie ponad 3,5 tysiąca studentów polskich plus studenci zagraniczni z programu Erasmus.
       Rektor mówił o planach i tu m.in. o zbliżającej się do końca inwestycji wartej 25 mln zł, która wzbogaci uczelnię o nową bazę dydaktyczną i naukową, o współpracy z samorządem i biznesem, o wzbogaceniu oferty dydaktycznej (w tym roku pojawiła się nowa specjalność: administracja bezpieczeństwa publicznego).
       Mówił też o problemach, z którymi boryka się uczelnia: - Wchodzimy w ostrą część niżu demograficznego i musimy skupić się na tym, by nie zabrakło nam studentów – wskazywał prof. Walczyk. – Zaczęliśmy rozmowy z Urzędem Miejskim w Elblągu dotyczące utworzenia Liceum Akademickiego.
       - Po drugie - własna kadra dydaktyczna, ale to jest trudne do zrealizowania – przyznał rektor elbląskiej PWSZ. - Żadna z istniejących w Polsce Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych nie ma swoich wykładowców. Naszą kadrę tworzą nauczyciele akademiccy innych uczelni.
       Studentom rektor gratulował wyboru i chęci nauki, a to – jak podkreślał – najlepsza i najpewniejsza inwestycja.
       - Pierwszoroczniakom życzę, aby spełniali się i wytrwali do końca – dodał. – Tu będą krzepły charaktery, tu będą nawiązywały się przyjaźnie.
       Pierwszy rok nauki i życia studenckiego rozpoczyna Roksana Kostek z Braniewa. Dlaczego wybrała elbląską PWSZ?
       - Bo szkoła ma renomę, bo zaciekawił mnie kierunek: administracja bezpieczeństwa publicznego, bo mam najbliżej - motywowała studentka.
      

 


       Słów rektora Zbigniewa Walczyka wysłuchała pełna sala gości. Wśród nich byli oczywiście studenci, ale i przedstawiciele władz samorządowych, parlamentarzyści, przedstawiciele świata nauki i kultury, duchowieństwa, służb mundurowych. I tu rektor PWSZ powitał w gronie kadry uczelni dr Mariusza Darabasza, dawnego Komendanta Miejskiego Policji w Elblągu.
      

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Produkcja bezrobotnych zaczęta :D
 • a czemu Pan z SLD siedzi po prawicy Prezydenta a Pan z PO po lewicy ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  prawy do lewego(2011-09-29)
 • oczywiście wepchała się cała hołota do pierwszego rzędu. jakby to oni byli tu najważniejsi. wielcy politycy. .. reklama nadal trwa. do kościoła nie zapomnijcie chodzić i wręczać naiwnym staruszkom swoich ulotek. może one nabiorą się na wasze fałszywe gadki. .. .
 • Zabawa w edukację.
 • Studiowałem zaocznie, pracowałem idąc tam na studia i po studiach nadal pracuję tu gdzie przed. Tak jest z większością kupli z roku. Bo jakoś trzeba było opłacać je. Ci co tylko jakoś dorywczo pracowali często rezygnowali, lub po skończeniu wyjechali z kraju. Na pierwszym roku czasami słyszało się że po tej szkole pracodawcy aż się bija aby zatrudnić, ale na ostatnim każdy wiedział że, szansa jest bliska zeru że będzie się miał pracę w zawodzie. Tylko jedna osoba znalazła, sprzedaje w sklepie komputerowym i tam serwisuje sprzęt. Jeżeli ktoś ma kase i che dyplom to można iść, a jeżeli ktoś idzie tylko dlatego aby mieć pracę to przynajmniej na niestacjonarne nie ma co się pchać. Moje osobiste zdanie jest takie że lepiej zrobić banalną szkołę plus dobre kursy w swoim kierunku
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  glorian(2011-09-29)
 • a czemu średni wieku to 60 lat?
 • Kim jest szacowny pan na focie ? Pierwszy z prawej ?- jeżeli ktoś wie wystarczą inicjały.
 • igrzyska. .. ..
 • Chodzi o zdjęcie z kadrą dydaktyczną i władzami uczelni. ..
 • C. O.
 • a ja bardzo dobrze wspominam uczelnie a po studiach znalazłem prace w zawodzie
 • A co tam z ekipą pedagogiczno - językową z Czerniakowskiej, nikogo nie widać z oddali ?
Reklama