UWAGA!

Studenci zagraniczni w PWSZ

 Elbląg, Studenci zagraniczni w PWSZ
fot. nadesłane

„Najważniejszymi choćby z tego powodu, że to z ich przyczyny i dla ich dobra nasza uczelnia była powołana, są studenci” – tymi słowami rektor prof. dr hab. inż. Zbigniew Walczyk powitał nowych studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu. Wzorem lat ubiegłych również i w tym roku elbląska PWSZ-tka w swoich murach gości kilkoro studentów z zagranicznych uczelni partnerskich.

W roku 2011/2012 w semestrze zimowym na studia przyjęliśmy siedmioro zagranicznych studentów, i tak: na kierunku ekonomia - studentka z Károly Róbert Főiskola na Węgrzech, na kierunkach: budownictwo, mechanika i budowa maszyn - pięcioro studentów z Universidad de Castilla - La Mancha oraz student z Universidad de Oviedo z Hiszpanii.
       W najbliższym czasie gościć będziemy również dwóch profesorów z Fachchohschule Stralsund oraz profesora z Hochschule Bremen z Niemiec.
       Obecnie, w ramach Programu ”Uczenie się przez całe życie” Erasmus Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu, posiada 16 umów bilateralnych z uczelniami z dziesięciu krajów europejskich oraz 15 umów partnerskich z firmami, które przyjmują naszych studentów na praktyki zagraniczne.
       PWSZ w Elblągu współpracuje także z trzema uczelniami rosyjskimi z Kaliningradu, z dwiema uczelniami litewskimi oraz Uniwersytetem Bałtyckim w Uppsali w Szwecji.
       Od 6 lat uczelnia współpracuje z Walter-Eucken-Schule z Karlsruhe w Niemczech, co każdego roku owocuje wizytą kilkunastoosobowej grupy studentów niemieckich, którzy odbywają szkolenia informatyczne w największych przedsiębiorstwach elbląskich oraz w Trójmiejskiej Akademickiej Sieci Komputerowej w Gdańsku. Studenci szkolą się w PWSZ z zakresu IT.
      
Justyna Kościuk, PWSZ

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Szkoły i uczelnie

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama