UWAGA!

Wkrótce zakończenie kolejnej Akademii Dziecięcej

 Elbląg, Wkrótce zakończenie kolejnej Akademii Dziecięcej
fot. nadesłana

Dobiega końca 3. edycja Akademii Dziecięcej przy PWSZ w Elblągu. W sobotę 18 maja odbędzie się Dyplomatorium, na którym 64 małych studentów w obecności rodziców i zaproszonych gości otrzyma z rąk Prorektora ds. organizacyjnych – dr Ireny Sorokosz dyplomy oraz gratulacje ukończenia rocznych studiów.

Uroczystość poprzedzi wykład „Świat robotów", który wygłosi dr inż. Henryk Olszewski.
       Od października 2012 roku dzieci w wieku 6-8 lat miały niepowtarzalną okazję rozwinąć ciekawość oraz intelektualny i twórczy potencjał.
       W murach Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu w kończącej się 3. edycji Akademii Dziecięcej mali studenci wzięli udział w 8 wykładach i 18 warsztatach: edukacyjnych, językowych, muzyczno-ruchowych, teatralnych i plastycznych. Uczestnicy poznali odpowiedzi m.in. na pytania: Co żyje w kropelce wody? Jak woda z jeziora trafia do kranu? Co stanie się z gleba gdy wzrośnie temperatura na Ziemi? Dzieci uczestniczyły również w warsztatach z języka francuskiego, hiszpańskiego, rosyjskiego, niemieckiego, angielskiego oraz kynoterapii.
       Studenci mieli niepowtarzalną okazję zagłębić się w magiczny świat fizyki, chemii czy matematyki. Na zajęciach z budownictwa „mali inżynierowie” poznali proces technologiczny powstania i wznoszenia budowli, podstawowe materiały, z których wznoszone są budowle oraz wybrany sprzęt i maszyny pracujące na placu budowy. Na koniec dzieciaki odbyły fascynującą podróż do Krainy Finansów, podczas której poznały historię pieniądza i jego rodzaje.  
      
organizatorzy
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Szkoły i uczelnie

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama