UWAGA!

Wolontariat dla żaków

W czwartek 11 października o godz. 17 w Centrum Współpracy Transgranicznej przy ulicy Warszawskiej odbędzie się pierwsze spotkanie chętnych do udziału w programie „Wolontariat studencki”.

Celem programu jest inspirowanie dzieci i młodzieży z małych miast oraz wsi do twórczego rozwoju poprzez udział w przygotowanych i prowadzonych przez studentów projektach edukacyjnych. Wśród wolontariuszy - studentów program kształtuje i promuje aktywne postawy społeczne, rozwija pasje i umożliwia realizację pomysłów.
     Szkoły uczestniczące w programie „Wolontariat studencki” wzbogacają swoją ofertę edukacyjną i wychowawczą przez dostarczenie dzieciom osobowych wzorców aktywnych postaw życiowych, promocję aktywności, zaradności oraz samodzielności.
     "Wolontariat studencki" przynosi korzyści zarówno uczniom, jak i studentom. Uczniowie mają możliwość uczestniczenia w ciekawych zajęciach, rozwijania swoich zainteresowań, odkrywania nowych szans i perspektyw. Kontakt z wolontariuszami inspiruje ich do dalszej edukacji, pokazuje, że nauka może przynosić radość i satysfakcję. Studenci zyskują doświadczenie, przyjaciół i nowy styl życia, pełen pasji i radości. Rozwijają swoje zdolności interpersonalne, organizacyjne i pedagogiczne, twórczo spędzając wolny czas. Koszty podróży, materiałów na szkolenia, a także w przypadku projektów wakacyjnych - wyżywienie i noclegi zapewniają organizatorzy programu „Wolontariat studencki”.
     Program „Wolontariat studencki” realizowany jest z powodzeniem w całej Polsce. Elbląg i nasze województwo jest ostatnim regionem, które przyłącza się do niego. Warto wspomnieć, że w Polsce jest już ponad 4 tysiące wolontariuszy, ponad 100 szkół partnerskich, a także wiele ośrodków akademickich współpracuje z programem w tym m.in. Uniwersytet Jagielloński czy Uniwersytet Warszawski.
     Tematyka projektów edukacyjnych nie jest ograniczona. Ważne, by wynikała z pasji, zainteresowań lub osiągnięć studentów wolontariuszy. Najważniejsze - by była interesująca, rozwijająca i ciekawa dla dzieci i młodzieży. Większość projektów edukacyjnych realizowana była w następujących grupach tematycznych: nauka języków obcych, działania artystyczne, tematyka psychologiczno-społeczna, informatyka, zajęcia sportowe, projekty obywatelskie.
     Na poziomie ogólnopolskim program „Wolontariat studencki” koordynowany jest przez Stowarzyszenie Klanza, a finansowany jest przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolność. Program na terenie Elbląga i województwa Warmińsko-Mazurskiego realizować będzie Stowarzyszenie Elbląg - Europa, a Regionalnym Koordynatorem Programu został Paweł Bloch, który zaprasza wszystkich chętnych studentów do realizacji projektów lub osoby mające ochotę się więcej dowiedzieć o kontakt: pawelbloch@gmail.com, tel. 791-162-475.
     Relacja Marty Hajkowicz:
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Szkoły i uczelnie

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama